Komici na jedničku

Miroslav Horníček

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

Petr Nárožný otevírá dveře do Muzea komiků, aby divákům přiblížil osobnost oblíbeného herce a dokonalého vypravěče (2012). Dále účinkují: L. Lipský, J. Suchý a A. Činčerová. Režie A. Činčerová

Klikněte pro větší obrázekK divadlu se dostal Miroslav Horníček na plzeňské reálce, kde chodil do ochotnického spolku. Po vystudování byl krátce zaměstnán jako úředník v plzeňské nemocnici, ale už v roce 1941 přijal angažmá v Městském divadle v Plzni, a brzy po válce odešel do Prahy.

Hrál v Divadle Větrník, o rok později nastoupil k bratrům Oldřichu a Lubomíru Lipským do Divadla satiry. Poté hrál šest let na scéně Národního divadla. V roce 1955 se stal partnerem Jana Wericha v Divadle ABC. Po Werichově odchodu roku 1961 vytvořil podobnou dvojici s Milošem Kopeckým. Už v roce 1962 se stal na dva roky členem Hudebního divadla v Karlíně a záhy i Divadla Semafor. Působil i v Městských divadlech pražských, velmi známé a značně populární byly jeho Hovory přes rampu kde přímo z divadelní rampy odpovídal na živé dotazy kladené od diváků, a tak neformálně besedoval s publikem.

Hrál také ve filmech. Známé je také jeho působení v roli moderátora filmového zpravodajství z Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. V roce 1967 se účastnil avantgardního projektu Kinoautomat autorů Radúze Činčery, scenáristy Pavla Juráčka a režisérů Jána Roháče a Vladimíra Svitáčka na světové výstavě v Montrealu. Po návratu z Montrealu se společně s režisérem Vladimírem Svitáčkem pustili do televizního projektu, který mu přinesl obrovskou popularitu. Promlouval s takovými osobnostmi, jako byli mj. Jan Werich, Jan Pivec, Jiří Sovák, Július Satinský a Milan Lasica. Do svých rozhovorů vkládal inteligentní humor, který oslovuje mnohé diváky i dnes.

Jeho velkým televizním projektem byl desetidílný seriál Byli jednou dva písaři, dokončený v roce 1972. Na jeho tvorbě se sešla tehdejší umělecká elita. Režisér Divadla Semafor Ján Roháč, scenárista Jaroslav Dietl a herci v čele s dvojicí Sovák, Horníček. Oblíbeným seriálem prostupuje jemný humor, nadhled a pohoda.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • AntonĂ­n 23. 9. 2020 12:17

  Pan Hrzán patřil mezi nejlepší komiky té doby...

  Velká škoda, Ĺľe pĹ™edÄŤasnÄ› zesnul - tragicky, bÄ›hem cesty za svou tehdejší lásk…

 • 7. 9. 2017 20:22

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • 1. 9. 2017 19:31

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 53 minut – Rok výroby: 2012 – ST  AD
Žánr: Zábava | Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání
Jiřina Bohdalová

úterý 4. 5. 2021

Jiří Suchý

úterý 11. 5. 2021

Iva Janžurová

úterý 18. 5. 2021

Kdo byl…
Miroslav Horníček
Miroslav Horníček

herec, spisovatel

* 10. 11. 1918

† 15. 2. 2003