Komici na jedničku

Bolek Polívka

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 7  
Sdílet
| Poslat odkaz

Petr Nárožný tentokrát ve společnosti valašského krále a vynikajícího herce a mima (2012). Dále účinkují: D. Bláhová, A. Goldflam, J. Pecha, M. Lasica, A. Polívková a V. Polívka. Režie A. Činčerová

Klikněte pro větší obrázek"Hrát znamená dovídat se. Pokud ztratíme schopnost hrát si, nic se nedovíme. Pak všechno víme a nemusíme tady vůbec být." To jsou slova populárního českého herce, komika, básníka, podnikatele, mima a valašského krále Bolka Polívky.

Jeho rodiče byli nadšenými ochotníky. Už na střední škole vystupoval s komickým kvartetem a odtud si to namířil rovnou na brněnskou JAMU. Od r. 1972 se stal jednou z hlavních osobností divadla Husa na provázku. V r. 1993 si zakládá v Brně vlastní divadlo Bolka Polívky, avšak hostuje třeba i ve Zlíně nebo v pražském Divadle na Vinohradech. Bolek Polívka je také známý recesista a autor pověstných akcí jako třeba mistrovství světa v házení flinty do žita.

V televizi vystupoval se dvěma zábavnými a velmi sledovanými pořady Manéž Bolka Polívky a Bolkoviny. Bolek Polívka dodnes patří k nejvýraznějším představitelům české i světové pantomimy.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • Antonín 23. 9. 2020 12:17

  Pan Hrzán patřil mezi nejlepší komiky té doby...

  Velká škoda, že předčasně zesnul - tragicky, během cesty za svou tehdejší láskou šplháním k ok…

 • 7. 9. 2017 20:22

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • 1. 9. 2017 19:31

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 52 minut – Rok výroby: 2012 – ST  AD
Žánr: Zábava | Publicistika
Nejbližší díly ve vysílání
Luděk Sobota

úterý 16. 2. 2021

Bolek Polívka

úterý 23. 2. 2021

Oldřich Nový

úterý 2. 3. 2021

Kdo je…
Boleslav Polívka
Boleslav Polívka

mim, herec

* 31. 7. 1949