Komici na jedničku

Nataša Gollová

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

Petr Nárožný tentokrát ve společnosti jedné z největších filmových hvězd československé kinematografie (2012). Dále účinkují: K. Fialová, A. Cibulka a K. Hodáčová. Režie A. Sirotková

Pro mnohé nejzářivější herečka našeho předválečného filmu se narodila jako Nataša Hodáčová. Umělecké jméno si dala podle příjmení svého dědečka, historika Jaroslava Golla. Po gymnáziu studovala Filosofickou fakultu UK v Praze. Měla velký talent na cizí jazyky a byla členkou taneční skupiny.

Klikněte pro větší obrázekUž jako mladinkou ji lákalo divadlo. Začala herectví studovat soukromně, ale ještě než se na divadelních prknech prosadila, dostala první nabídku na roličku ve filmu Kantor ideál. Následovalo pár dalších nevýznamných rolí a v roce 1939 přišel zlom. Miroslav Cikán ji obsadil do filmu Příklady táhnou, kde se naplno projevil její komediální talent.

Tohoto daru ještě více využil režisér Martin Frič, který dal Nataše Gollové u filmu vůbec největší příležitosti. Crazy komedií Eva tropí hlouposti vytvořil z Nataši Gollové jednu z nejoblíbenějších českých hereček a idol mladých dívek. Ještě před ztřeštěnou Evou si zahrála usedlou Mařenku v Kristiánovi. S Martinem Fričem pak spolupracovala na filmech Hotel modrá hvězda a Roztomilý člověk. Všech čtyřech jí byl partnerem Oldřich Nový.

Nataša Gollová sehrála i vážné role, jako postavu Helenky v Pohádce máje, dále role ve filmech Bezdětná, Okouzlená, Bláhový sen. Po válce se pak ještě dvakrát ukázala v úspěšných komediích: ve Fričově Císařově pekaři a Drahé tety a já.

Nataša Gollová zemřela 29. října 1988 v Praze a pohřbena je na Vyšehradském hřbitově. Byla to nejen výborná herečka, ale také krásná žena, inteligentní člověk, zkrátka velká osobnost a to nejen filmu.

Více na portálu ČT24

 • Křehká a lyrická Nataša Gollová

  27. 2. 2012

  Praha – Málokdo asi nezná její Evu, která tropí hlouposti a domů chodí zásadně oknem. Po boku Oldřicha Nového zářila například i ve snímcích Kristian, Hotel Modrá hvězda či veselohře Roztomilý člověk. V životě ale měla Nataša Gollová, od jejíhož narození dnes uplyne sto let, blíž spíš ke svým rolím křehkých a lyrických dívek.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • Antonín 23. 9. 2020 12:17

  Pan Hrzán patřil mezi nejlepší komiky té doby...

  Velká škoda, že předčasně zesnul - tragicky, během cesty za svou tehdejší láskou šplháním k ok…

 • 7. 9. 2017 20:22

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • 1. 9. 2017 19:31

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 52 minut – Rok výroby: 2012 – ST  AD
Žánr: Zábava | Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání
Luděk Sobota

úterý 16. 2. 2021

Bolek Polívka

úterý 23. 2. 2021

Oldřich Nový

úterý 2. 3. 2021

Kdo byla…
Nataša Gollová
Nataša Gollová

herečka

* 27. 2. 1912

† 29. 12. 1988