120. Velká pardubická České pojišovny

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 8  
Sdílet
| Poslat odkaz

Všech 8 dostihů včetně nejt잚ího překážkového dostihu na evropském kontinentu v přímém přenosu. Josef Váňa opět v sedle

Maximální dostihový zážitek v České televizi: Velká pardubická v HD

Klikněte pro větší obrázekČeská televize letos zprostředkuje široké veřejnosti maximální dostihový zážitek z Velké pardubické. Z výročního 120. ročníku odbaví více než šestihodinové živé vysílání zahrnující všech osm dostihů. Diváci si v neděli 10. října 2010 poprvé v historii vychutnají v přímém přenosu celý dostihový den, a to od 10:30 do 16:35 hodin na sportovním programu ČT4, respektive ve vysokém rozlišení na ČT HD. Hlavní závod uvede od 13:20 do 16:00 hodin také program ČT1.

Zajímavé osobnosti, zkušení profesionálové ČT, dvě studia

Přímým přenosem České televize z Velké pardubické bude provázet komentátor Marek Svačina. Jednou z novinek živého vysílání z vrcholné události koňského sportu oproti předchozím ročníkům se stanou dvě studia. Ze sportovního studia se přihlásí Petr Vichnar s dostihovým expertem Milanem Olehlou. Společenské studio bude patřit Petru Kubáskovi a jeho hostům. Dění na závodišti, v jeho zákulisí i na tribunách mezi diváky a VIP hosty budou zblízka sledovat sportovní reportér Pavel Fučík a společenská reportérka Barbora Černošková.

Zábava i o přestávkách: Poutavá témata, divácké dotazy a soutěž

Přestávky mezi jednotlivými dostihy zpestří na obrazovce České televize šestice zajímavých témat. Pozornost bude věnována například koním a jejich zdraví nebo pozoruhodným postavám v historii Velké pardubické.

Do vysílání budou moci interaktivně zasáhnout i sami diváci svými otázkami na hosty ve studiu a posléze dokonce i na vítěze Velké pardubické.

Celým dostihovým programem se bude prolínat divácká soutěž.

30 kamer, super slow motion, virtuální grafika

120. Velká pardubická v České televizi bude pod drobnohledem 23 stabilních kamer a 3 robotických mini kamer. Jejich záběry budou doplňovat 3 mobilní radio kamery. Jedna z nich se bude pohybovat kolem padocku, druhá bude akčně snímat jízdu, třetí uvnitř okruhu bude operativně migrovat mezi atraktivními překážkami a diváky.

Exkluzivní vizuální zážitek z Velké pardubické umocní vedle vysokého rozlišení (v distribuci ČT HD) také další z novinek v historii dostihových přenosů v České republice. Absolutní třešničku na dortu představuje plnohodnotná super slow motion HD kamera. Ta umožňuje zpracování extrémně zpomalených a přitom mimořádně detailních záběrů, jaké známe ze speciálních filmových efektů. Obzvl᚝ za dobrých světelných podmínek při příznivém počasí lze očekávat úchvatnou podívanou vystihující fantastickou sílu okamžiku, jak jí lidské oko jinak není schopné postřehnout.

Česká televize při letošním živém vysílání z Velké pardubické také více využije možnosti virtuální grafiky. Více než šestihodinovému vysílacímu maratónu z dostihového svátku tak vdechne další barvitější rozměr.

Přehrát video

Více na portálu ČT sport

 • OBRAZEM: Železný Váňa posedmé vyhrál Velkou pardubickou
  OBRAZEM: Železný Váňa posedmé vyhrál Velkou pardubickou

  11. 10. 2010

  Pardubice – Hlavní závod 120. ročníku tradičního dostihového závodu Velká pardubická byl dějištěm velkého vítězství. Legendární Josef Váňa totiž stejně jako loni nenašel v závodním poli přemožitele. Tentokrát si ale žokej, jenž za pár dní oslaví osmapadesáté narozeniny, připsal své sedmé vítězství až po dramatickém finiši, ve kterém se jeho hnědák Tiumen utkal s běloušem Amant Grisem s Markem Stromským v sedle. Třetí doběhla bělka Sixteen s žokejem Josefem Bartošem. Na záznam celého dostihového dne se můžete podívat zde.

 • Neuvěřitelné. Váňa vyhrál Velkou pardubickou i posedmé
  Neuvěřitelné. Váňa vyhrál Velkou pardubickou i posedmé

  10. 10. 2010

  Pardubice - Sedmapadesátiletý Josef Váňa starší vyhrál posedmé Velkou pardubickou České pojišovny. Stalo se tak v sedle obhájce Tiumena. "Tiumen je borec borců. Já mám radost, že to přežili moje koně. Jsem rád, že jsme to měli dobře nachystané, což se potvrdilo i v rámcových dostizích. Všem chci hlavně poděkovat, kolektivu, jenž mám kolem sebe. Bez nich by to nešlo. Je to posedmé. Posedmé a dost," řekl Váňa České televizi v bezprostřední reakci po dostihu. Druhý doběhl s těsnou ztrátou Amant Gris s Markem Stromským.

 • Velká pardubická slibuje mimořádně napínavou partii
  Velká pardubická slibuje mimořádně napínavou partii

  10. 10. 2010

  Pardubice – Po sto dvacáté se rozběhnou nejlepší plnokrevníci proti Taxisovu příkopu. Po sto dvacáté bude oslavován vítěz nejt잚ího překážkového dostihu na evropském kontinentu. Velká pardubická slaví kulatiny, které ozdobí přítomnost Josefa Váni v sedle. Krátce před svými 58. narozeninami se pokusí legendární žokej se svým parákem Tiumenem dosáhnout na sedmý triumf a posunout zas o něco dál svůj vlastní rekord v počtu vítězství. Na startu dostihu bude ale dalších 19 koní a jezdců, kteří budou chtít v nejdůležitějším dostihu roku uspět a dosáhnout na část z 4,5milionové dotace. Přímý přenos dostihového mítinku v Pardubicích sledujte od 10:30 na ČT4. Velká pardubická startuje v 15:25.

 • Kdo vyhraje Velkou pardubickou? Vyberte si svého favorita
  Kdo vyhraje Velkou pardubickou? Vyberte si svého favorita

  9. 10. 2010

  Pardubice - Mimořádně vyrovnané pole bez jasného favorita. O prvenství ve 120. Velké pardubické se utká 20 koní, minimálně sedmička může pomýšlet na vítězství. Žádný z přihlášených koní v sezóně jasně nepřevyšoval své soupeře - tuhle situaci slavný dostih dlouho nezažil. "Takovou vyrovnanost favoritů pár let zpátky nepamatuji," potvrzuje legendární Josef Váňa, který bude letos v sedle Tiumena obhajovat loňské vítězství. Do boje o přední pozice by měli zasáhnout právě Váňovi svěřenci - dvojnásobná vítězka Sixteen, Tiumen či Lirain. Proti Váňově ekipě ale budou stát silní soupeři, zejména Bremen Plan trenéra Radka Holčáka, kterého bookmakeři nabízejí jako mírného favorita. S ambicemi jde do dostihu i jeho nekorunovaný král z roku 2008 Amant Gris. Velké šance se připisují i českému odchovanci Mandarinovi, který letos prokazoval nejstálejší formu. Jak už ale historie ukázala, v dostihu je možné vše a nakonec se může radovat i ten největší outsider. Kdo vyhraje jubilejní ročník Velké pardubické? Vyberte si svého favorita a sledujte přímý přenos dostihového mítinku v neděli od 10:30 na ČT4. Velká pardubická startuje v 15:25.

 • Pardubice se připravují na dostih roku

  7. 10. 2010

  Pardubice - Už po stodvacáté se v neděli poběží Velká pardubická. Nejstarší a nejt잚í překážkový dostih v kontinentální Evropě chce každoročně vidět na vlastní oči kolem třiceti tisíc lidí. A bezpečnostní i dopravní opatření tomu budou odpovídat.

 • Bronzový Váňa už hledí k Taxisu
  Bronzový Váňa už hledí k Taxisu

  7. 10. 2010

  Pardubice - Šestinásobný vítěz Velké pardubické, žokej a trenér Josef Váňa, bude ode dneška dohlížet na obtížný Taxisův příkop nepřetržitě. Jeho bronzový dvojník v životní velikosti stojí na podstavci před hlavní tribunou dostihového závodiště, hledí směrem k překážce a ukazuje na ni bičíkem. Usmívající se bronzový žokej, kterému hned každý začal říkat Pepa, je drobný stejně jako skutečný Váňa. Měří 157 centimetrů, jen samozřejmě váží mnohem víc.

Diskuse diváků
 • LĂ­via SchlengerovĂĄ 26. 4. 2012 17:14

  Våňa je proste borec to sa musí nehaż! a Sixteen bola tieŞ úŞastnå!

 • Martin 15. 10. 2010 23:09

  super

  Våňa je borec

 • Anonym 12. 10. 2010 06:57

  VĹŻbec mi to nejde spustit...

  Hraje jenom zvuk a obraz nikde :((. . .

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obrate se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 360 minut – Rok výroby: 2010 – L  HD
Žánr: Sport
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Další zdroje