Předchozí díl | Následující díl

120. Velká pardubická České pojišovny

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 74  
Sdílet
| Poslat odkaz

Přímý přenos nejt잚ího překážkového dostihu na evropském kontinentu

Maximální dostihový zážitek v České televizi: Velká pardubická v HD

Klikněte pro větší obrázekČeská televize letos zprostředkuje široké veřejnosti maximální dostihový zážitek z Velké pardubické. Z výročního 120. ročníku odbaví více než šestihodinové živé vysílání zahrnující všech osm dostihů. Diváci si v neděli 10. října 2010 poprvé v historii vychutnají v přímém přenosu celý dostihový den, a to od 10:30 do 16:35 hodin na sportovním programu ČT4, respektive ve vysokém rozlišení na ČT HD. Hlavní závod uvede od 13:20 do 16:00 hodin také program ČT1.

Zajímavé osobnosti, zkušení profesionálové ČT, dvě studia

Přímým přenosem České televize z Velké pardubické bude provázet komentátor Marek Svačina. Jednou z novinek živého vysílání z vrcholné události koňského sportu oproti předchozím ročníkům se stanou dvě studia. Ze sportovního studia se přihlásí Petr Vichnar s dostihovým expertem Milanem Olehlou. Společenské studio bude patřit Petru Kubáskovi a jeho hostům. Dění na závodišti, v jeho zákulisí i na tribunách mezi diváky a VIP hosty budou zblízka sledovat sportovní reportér Pavel Fučík a společenská reportérka Barbora Černošková.

Zábava i o přestávkách: Poutavá témata, divácké dotazy a soutěž

Přestávky mezi jednotlivými dostihy zpestří na obrazovce České televize šestice zajímavých témat. Pozornost bude věnována například koním a jejich zdraví nebo pozoruhodným postavám v historii Velké pardubické.

Do vysílání budou moci interaktivně zasáhnout i sami diváci svými otázkami na hosty ve studiu a posléze dokonce i na vítěze Velké pardubické.

Celým dostihovým programem se bude prolínat divácká soutěž.

30 kamer, super slow motion, virtuální grafika

120. Velká pardubická v České televizi bude pod drobnohledem 23 stabilních kamer a 3 robotických mini kamer. Jejich záběry budou doplňovat 3 mobilní radio kamery. Jedna z nich se bude pohybovat kolem padocku, druhá bude akčně snímat jízdu, třetí uvnitř okruhu bude operativně migrovat mezi atraktivními překážkami a diváky.

Exkluzivní vizuální zážitek z Velké pardubické umocní vedle vysokého rozlišení (v distribuci ČT HD) také další z novinek v historii dostihových přenosů v České republice. Absolutní třešničku na dortu představuje plnohodnotná super slow motion HD kamera. Ta umožňuje zpracování extrémně zpomalených a přitom mimořádně detailních záběrů, jaké známe ze speciálních filmových efektů. Obzvl᚝ za dobrých světelných podmínek při příznivém počasí lze očekávat úchvatnou podívanou vystihující fantastickou sílu okamžiku, jak jí lidské oko jinak není schopné postřehnout.

Česká televize při letošním živém vysílání z Velké pardubické také více využije možnosti virtuální grafiky. Více než šestihodinovému vysílacímu maratónu z dostihového svátku tak vdechne další barvitější rozměr.

Přehrát video

Více na portálu ČT sport

 • OBRAZEM: Železný Váňa posedmé vyhrál Velkou pardubickou
  OBRAZEM: Železný Váňa posedmé vyhrál Velkou pardubickou

  11. 10. 2010

  Pardubice – Hlavní závod 120. ročníku tradičního dostihového závodu Velká pardubická byl dějištěm velkého vítězství. Legendární Josef Váňa totiž stejně jako loni nenašel v závodním poli přemožitele. Tentokrát si ale žokej, jenž za pár dní oslaví osmapadesáté narozeniny, připsal své sedmé vítězství až po dramatickém finiši, ve kterém se jeho hnědák Tiumen utkal s běloušem Amant Grisem s Markem Stromským v sedle. Třetí doběhla bělka Sixteen s žokejem Josefem Bartošem. Na záznam celého dostihového dne se můžete podívat zde.

 • Neuvěřitelné. Váňa vyhrál Velkou pardubickou i posedmé
  Neuvěřitelné. Váňa vyhrál Velkou pardubickou i posedmé

  10. 10. 2010

  Pardubice - Sedmapadesátiletý Josef Váňa starší vyhrál posedmé Velkou pardubickou České pojišovny. Stalo se tak v sedle obhájce Tiumena. "Tiumen je borec borců. Já mám radost, že to přežili moje koně. Jsem rád, že jsme to měli dobře nachystané, což se potvrdilo i v rámcových dostizích. Všem chci hlavně poděkovat, kolektivu, jenž mám kolem sebe. Bez nich by to nešlo. Je to posedmé. Posedmé a dost," řekl Váňa České televizi v bezprostřední reakci po dostihu. Druhý doběhl s těsnou ztrátou Amant Gris s Markem Stromským.

 • Velká pardubická slibuje mimořádně napínavou partii
  Velká pardubická slibuje mimořádně napínavou partii

  10. 10. 2010

  Pardubice – Po sto dvacáté se rozběhnou nejlepší plnokrevníci proti Taxisovu příkopu. Po sto dvacáté bude oslavován vítěz nejt잚ího překážkového dostihu na evropském kontinentu. Velká pardubická slaví kulatiny, které ozdobí přítomnost Josefa Váni v sedle. Krátce před svými 58. narozeninami se pokusí legendární žokej se svým parákem Tiumenem dosáhnout na sedmý triumf a posunout zas o něco dál svůj vlastní rekord v počtu vítězství. Na startu dostihu bude ale dalších 19 koní a jezdců, kteří budou chtít v nejdůležitějším dostihu roku uspět a dosáhnout na část z 4,5milionové dotace. Přímý přenos dostihového mítinku v Pardubicích sledujte od 10:30 na ČT4. Velká pardubická startuje v 15:25.

 • Kdo vyhraje Velkou pardubickou? Vyberte si svého favorita
  Kdo vyhraje Velkou pardubickou? Vyberte si svého favorita

  9. 10. 2010

  Pardubice - Mimořádně vyrovnané pole bez jasného favorita. O prvenství ve 120. Velké pardubické se utká 20 koní, minimálně sedmička může pomýšlet na vítězství. Žádný z přihlášených koní v sezóně jasně nepřevyšoval své soupeře - tuhle situaci slavný dostih dlouho nezažil. "Takovou vyrovnanost favoritů pár let zpátky nepamatuji," potvrzuje legendární Josef Váňa, který bude letos v sedle Tiumena obhajovat loňské vítězství. Do boje o přední pozice by měli zasáhnout právě Váňovi svěřenci - dvojnásobná vítězka Sixteen, Tiumen či Lirain. Proti Váňově ekipě ale budou stát silní soupeři, zejména Bremen Plan trenéra Radka Holčáka, kterého bookmakeři nabízejí jako mírného favorita. S ambicemi jde do dostihu i jeho nekorunovaný král z roku 2008 Amant Gris. Velké šance se připisují i českému odchovanci Mandarinovi, který letos prokazoval nejstálejší formu. Jak už ale historie ukázala, v dostihu je možné vše a nakonec se může radovat i ten největší outsider. Kdo vyhraje jubilejní ročník Velké pardubické? Vyberte si svého favorita a sledujte přímý přenos dostihového mítinku v neděli od 10:30 na ČT4. Velká pardubická startuje v 15:25.

 • Pardubice se připravují na dostih roku

  7. 10. 2010

  Pardubice - Už po stodvacáté se v neděli poběží Velká pardubická. Nejstarší a nejt잚í překážkový dostih v kontinentální Evropě chce každoročně vidět na vlastní oči kolem třiceti tisíc lidí. A bezpečnostní i dopravní opatření tomu budou odpovídat.

 • Bronzový Váňa už hledí k Taxisu
  Bronzový Váňa už hledí k Taxisu

  7. 10. 2010

  Pardubice - Šestinásobný vítěz Velké pardubické, žokej a trenér Josef Váňa, bude ode dneška dohlížet na obtížný Taxisův příkop nepřetržitě. Jeho bronzový dvojník v životní velikosti stojí na podstavci před hlavní tribunou dostihového závodiště, hledí směrem k překážce a ukazuje na ni bičíkem. Usmívající se bronzový žokej, kterému hned každý začal říkat Pepa, je drobný stejně jako skutečný Váňa. Měří 157 centimetrů, jen samozřejmě váží mnohem víc.

 • Maximální dostihový zážitek v ČT: Velká pardubická v HD

  8. 10. 2010

  Praha - Tolik prostoru Česká televize nejslavnějšímu překážkovému dostihu na evropské pevnině nevěnovala. 120. Velká pardubická v České televizi nabídne dvě studia, zajímavé hosty a témata, ale také diváckou soutěž nebo 30 kamer včetně super slow motion. Přímý přenos celého dostihového dne budou moci diváci sledovat v neděli od 10:30 hodin na ČT4 a současně na ČT HD ve vysokém rozlišení. Hlavní závod od 13:20 hodin živě také na ČT1. Přímý přenos odvysílá i server SportŽivě.cz.

 • Váňa před Velkou pardubickou: Proč to nevyhrát posedmé?
  Váňa před Velkou pardubickou: Proč to nevyhrát posedmé?

  5. 10. 2010

  Praha - Pět dnů před dostihem byl trochu nachlazený a bolela ho hlava, přesto žokej Josef Váňa patří k velkým favoritům jubilejní 120. Velké pardubické. V neděli bude obhajovat titul s Tiumenem a ve vyrovnaném poli má šanci na svůj sedmý triumf. "Troufám si říci, že takovou vyrovnanost favoritů pár let zpátky nepamatuji," řekl Váňa. Při otázce, jestli získá sedmý titul, odvětil, že si chce dostih užít. "Možná to bude naposledy, ale jdu do toho s tím, že když motyka vystřelí, tak proč nevyhrát posedmé. Reálné to je a bylo by to nádherné," doplnil.

Diskuse diváků
 • LĂ­via SchlengerovĂĄ 26. 4. 2012 17:14

  Våňa je proste borec to sa musí nehaż! a Sixteen bola tieŞ úŞastnå!

 • Martin 15. 10. 2010 23:09

  super

  Våňa je borec

 • Anonym 12. 10. 2010 06:57

  VĹŻbec mi to nejde spustit...

  Hraje jenom zvuk a obraz nikde :((. . .

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obrate se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 161 minut – Rok výroby: 2010 – L
Žánr: Sport
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Další zdroje