Za obzorem

Hodnocen poadu:
1 2 3 4 5 Poet hlas: 0  
Sdlet
| Poslat odkaz

Diskuse

Tato diskuse je urena pouze k vmn nzor mezi divky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo pipomnku tvrcm poadu, obrate se, prosm, na Divck centrum T nebo pouijte tento formul.
 • Roman Doležal 24. 6. 2016 14:16 (!) Reagovat 0 +1 -1 6

  Evangelizace škodí

  Pominu li fakt, že si tu vesele evangelizujete za peníze koncesionářských poplatníků z drtivé většiny bez vyznání nevím a nejsem si jist, zda mladým lidem a dětem především prospěje nábožensko dogmatická nalívárna a výplach mozku tímto evangelizačním klystýrem. Náboženství byla jsou a vždy budou nebezpečím pro racionální úsudek, a ten mladý člověk jako i člověk vůbec potřebuje nejvíce.

  • Filip S. 28. 1. 2017 19:02 (!) Reagovat 2 +1 -1 1

   Evangelizace škodí...

   Milý Romane, právě proto, že je to veřejnoprávní televize, takový pořad do ní patří. Veřejnoprávní televize totiž není vlastnictvím jisté konkrétní politické, sociální, náboženské resp. světonázorové, etnické nebo jakékoli jiné skupiny lidí, ale její báze je občanská a je tu tedy pro všechny občany České republiky, v tomto případě bez ohledu na vyznání. Je-li křesťanů ve společnosti více či méně než ateistů a agnostiků není rozhodující proto, aby takový pořad vznikl a byl odvysílán. Koneckonců nikdo není nucený se na něj dívat, jeho sledování je zcela dobrovolná záležitost. Pokud se Vám nelíbí, můžete ho samozřejmě ignorovat a přepnout jinam. A když už tu mluvíte o financích, spočítal byste mi prosím, kolik procent české populace se hlásí ke křesťanství a kolik procent vysílacího času a svého rozpočtu věnuje Česká televize křesťanským pořadům? Nevím, zdali jste zažil ještě komunismus. Já ano a to jako dítě školou povinné. Mohu Vám s jistotou říct, že to, co Vy nazýváte nábožensko dogmatickou nalívárnou, je neporovnatelné s tím, čeho jsem byl (povinným) svědkem ve školních lavicích. Už vůbec nebudu rozebírat, jaké to bylo za časů mých rodičů. To byl teprve výplach mozků! Myslím, že by se mělo všem měřit stejným metrem, co Vy na to? O tom, že ani dnešní školství není tak docela světonázorově neutrální a ve svých osnovách tu zjevněji, tu skrytěji, a záleží hodně na pojetí toho kterého učitele, prosazuje materialistický pohled na svět, snad netřeba mluvit. To Vám z principu nevadí? Sečteno, podtrženo, domnívám se, že pláčete na nesprávném hrobě. Pokud se Vám to přesto nelíbí, můžete vstoupit do politiky a snažit se podle Vás zřejmě skandální poměry v ČT legislativní cestou změnit. Přeji Vám vše dobré a udělat si občas čas na zamyšlení.

   • Roman 21. 3. 2018 14:31 (!) Reagovat 0 +1 -1 0

    Evangelizace škodí...

    1. Česká televize jakožto veřejnoprávní má pracovat s ověřenými informacemi. Existence boha je ovšem nedokazatelná (ostatně jako jeho neexistence, tedy v tomto smyslu je na tom bůh stejně jako Yeti nebo jednorožci). Tedy propaguje li někdo ve veřejnoprávní televizi náboženství či snaží li se někdo v nějakém pořadu tvrdit že bůh existuje, pak to je jasná dezinformace (neověřené tvrzení a v tomto případě i neověřitelné). 2. Komunismsu je minimálně stejně nebezpečný jako náboženství. Ostatně mezi komunismem existuje spousta paralel (přes symboliku, kulty osobnosti až po snahu o přerozdělování majetků) 3. Dnešní školství neprosazuje materiální ale vědecký pohled na svět. "Materiální" je adjektivum dnes již zprofanované náboženskými dogmatiky jež takto označují každého jež se nenechal lapit do tenat "boží náruče".

 • Jitka 26. 11. 2013 17:02 (!) Reagovat 2 +1 -1 2

  poprvé...

  Tento pořad znám, sleduji ho, ale až teď jsem se odhodlala napsat Je to skvělý, co děláte. Díky moc Jitka

 • dominika 11. 4. 2012 22:54 (!) Reagovat 2 +1 -1 1

  download

  zdravím vás, mylsím, že robíte skvelú prácu, chcela by som začať za obzorom preberať s mladežou, ale problem je s internetom priamo namieste, nebude sa to dať pustiť, nie je, alebo bude teda niekedy monosť si videa stiahnuť?

 • PP 20. 11. 2011 14:55 (!) Reagovat 2 +1 -1 1

  Fajn pořad

  Pořad je moc pěkný. Možná nesouhlasím se všemi názory v něm prezentovanými, ale to není podstatné. Je krásné, že přibližujete mladým lidem Boha, církev a víru. Doufám, že vše touto sérií neskončilo!

 • Lenka Verešová 8. 3. 2011 13:56 (!) Reagovat 6 +1 -1 0

  zaobzorem

  máme zaobzorem každou něděli pokud to de a je to úžasné jsme moc nadšení a přibyly k nám dvě holky a je to superní

  • Jindra Černohorský 18. 7. 2011 12:26 (!) Reagovat 3 +1 -1 0

   Povzbuzení

   Zdravím vás Lenko. Tak jsem se po delší době podíval na diskuzi a potěšila mě vaše reakce. Chci povzbudit vás i celou vaši skupinku. Budu se teď na webu kolem Za obzorem a na TV Hope vyskytovat častěji a přemýšlím o nějaké zajímavé diskusní platformě. Pokud jste součástí Fandím seriálu Za obzorem na Facebooku, tak se brzy dozvíte víc. Pozvání k diskuzi platí samozřejmě pro všechny, kteří chtějí přemýšlet, hledat a ptát se. Přeji všem příjemné prožití prázdnin a dovolených.

 • Jakub 19. 7. 2010 15:18 (!) Reagovat 1 +1 -1 3

  Tak jak?

  http://www.youtube.com/user/TheThinkingAtheist#p/u/28/U8E0pRA9qxw

  • Tomáš 30. 7. 2010 09:42 (!) Reagovat 5 +1 -1 1

   Primitivní demagogie

   Typická ukázka klipového, zkratkovitého "thinking" ateismu. Například záběry pochodujícího Hitlera a závěrečné "moudro" Nietzscheho. Ve skutečnosti zrůdnosti fašismu byly právě inspirovány Nietzcheho filozofií o "nadčlověku", Darwinovým "právem silnějšího" atd. Svět ničí člověk, nikoli Bůh, který jej stvořil. "Thinking atheists" by měli začít skutečně přemýšlet.

   • Jaroslav Tománek 30. 10. 2010 18:32 (!) Reagovat 0 +1 -1 4

    Hitler nebyl ateista

    Hitler nebyl ateista, byl vyhcován jako katolík a po celý život pak věřil minimálně v to, že svět byl někým stvořen (viz. mnoho pasáží v jeho hlavní knize). Perzekuce Židů, homosexuálů a odpůrců byla křesťanskou praxí po celý středověk, Hitler tedy nevymyslel nic nového a dělal to co křesťané celou dobu - jen v mnohem nechutnějším měřítku.

    • Tomáš Kábrt 30. 1. 2011 18:15 (!) Reagovat 6 +1 -1 0

     Matení pojmů

     Vážený příteli, tvrdí tu snad někdo, že Hitler byl ateista? Také to, co nazýváte křesťanským, je matení pojmů nebo vážnou neznalostí. Býti teistou ještě neznamená býti křesťanem. I ďábel věří "minimálně v to, že svět byl někým stvořen" :-) Křesťanství je odjakživa následování Ježíše Krista, nic jiného. A Ježíš Kristus se na toto téma vyjádřil jasně: Podle toho všichni poznají, že jste moji učedníci, budete-li mít lásku jedni k druhým. (Bible, Jan 13:35) Ježíš nikoho neperzekuoval a nikoho k tomu nevedl a nevede, sám byl přesvědčenými teisty pronásledován a zavražděn. To, že se vrazi vydávají za křesťany, z nich křesťany nedělá. Pochopte prosím rozdíl mezi propagandou a skutečnými významy slov. Stránky "Thinking Atheist" jsou čirá propaganda pracující výhradně s matením pojmů, demagogií a dnešní obecnou neznalostí. Ostatně podstatou ateismu je přesvědčení, že vše je dílem náhody, chaosu a tedy nesmyslné, tak logicky předpokládám, že i ateismus sám je ve svých očích naprostým nesmyslem. V tomto ohledu jsou stránky Thinking Atheist i sám jejich název velmi výstižné.

 • Michal 9. 7. 2010 10:29 (!) Reagovat 0 +1 -1 0

  Odkaz

  Proč není odkaz na poslední díl ?

  • Petr Raus, dramaturg pořadu 12. 7. 2010 09:48 (!) Reagovat 1 +1 -1 0

   Prosba o vysvětlení

   Promiňte, prosím, ale jaký odkaz postrádáte?

   • Michal 12. 7. 2010 11:42 (!) Reagovat 1 +1 -1 0

    Dobrý den, na přehrání pořadu se nezobrazoval. Už tam je :). Moc díky. S přáním pěkného dne Michal

 • Jozef Plachý 21. 6. 2010 10:34 (!) Reagovat 1 +1 -1 0

  kvalita

  Dobrý deň, dobrá téma programu, ale prvýkrát zlyhala kvalita. Minimálne 4 úseky sú technicky zlé. Prosím, opravte to. Ďakujem vám. Jozef

  • TV 26. 6. 2010 22:38 (!) Reagovat 0 +1 -1 0

   Co konkrétně ?

   Jaké úseky a jakéhop dílu? Co myslíte technickou kvalitou? Na internetu nebo v TV?

   • Ivana 26. 6. 2010 22:56 (!) Reagovat 0 +1 -1 0

    Dobry den, jedna se o to, ze behem reci dojde ke zpomaleni zvuku. Prvni pripad byl pri reportazi z porodnice, pak tam byly jeste dva dalsi. Pak se objevil jeste jeden problem a to na konci dilu, kde doslo k sekani v reci a vypadkum. Dil jsme sledovali na netu. Hezky vecer.

 • Ája 21. 6. 2010 00:30 (!) Reagovat 1 +1 -1 0

  Začátek

  Dnešní díl byl super. Nejvíce mě asi zaujala ta porodní asistentka. O těch křtech už to bylo slabší...

 • Jiří 9. 5. 2010 16:24 (!) Reagovat 1 +1 -1 1

  Námět k zamyšlení...

  Myslíte si, že toto možné? Znovu jsem pročetl všechna evangeliaa nikde jsem neneašel relevantní odkaz. http://scienceblogs.com/pharyngula/2010/04/this_is_what_happens_when_your.php

  • Píďa 14. 5. 2010 16:02 (!) Reagovat 1 +1 -1 1

   Někdy holt snaha o vtip vyzní velmi trapně. Námět k zamyšlení? Leda tak pro autora.

  « | | 1 2 3 4 5 | | » (10)

Polete svj koment


 *

 *
E-mailov adresa nebude v diskusi viditeln. E-mail vyplte v ppad, pokud chcete, aby Vs mohli ostatn teni kontaktovat prostednictvm naeho webu.


 *

Poloky oznaen * jsou povinn.

Sledujte diskusi e-mailem

Pspvky zadan do diskuse vm budeme poslat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci kad zprvy bude odkaz pro odhlen.

 *

 *

Poloky oznaen * jsou povinn.

Polete svou pipomnku


 *

 *  *

 *

Poloky oznaen * jsou povinn.

» Pravidla diskuse na webu esk televize

» Nahlsit nevhodnou diskusi

Stop: 17 minut – Rok vroby: 2009 – ST
nr: Pro dti a mlde | Nboenstv
Vysln poadu

Tento poad v souasnosti nevyslme. Mete si vak nechat zaslat zprvu, pokud se objev v aktulnm vysln:

Nastavit pipomenut

Star data vysln vech dl najdete kliknutm na nsledujc odkaz.