Přímý přenos z Baziliky sv. Jiří na Pražském Hradě je věnován České asociaci pro psychické zdraví. Účinkují: T. Fischerová, M. Kubišová, J. Kačer, B. Polášková, Ž. Vokálková, K. Sheide, Kühnův dětský sbor, Český hornový sbor, R. Baborák, J. Boušková a Verner collegium. Režie A. Rezek

Druhý Adventní koncert vysíláme přímým přenosem z Baziliky sv. Jiří na Pražském hradě a je věnován České asociaci pro psychické zdraví. Tato nezisková organizace byla založena v roce 1996 a podporuje rozvoj humánních, komunitně orientovaných přístupů k lidem s duševní nemocí. Provozují terapeutickou komunitu v Mýtě, která je ojedinělým pobytovým zařízením pro pacienty se schizofrenií.

Výtěžek z tohoto koncertu by měl pomoci financovat rekonstrukci prostor, které by byly využívány k pracovní terapii – vznikla by zde keramická, textilní a svíčkařská dílna pro klienty tohoto zařízení.

V pořadu účinkují: T. Fischerová, M. Kubišová, J. Kačer, B. Polášková, Ž. Vokálková, K. Sheide, Kühnův dětský sbor, Český hornový sbor, R. Baborák, J. Boušková, Verner collegium, J. Hollý. Režie Adam Rezek.

Stopáž60 minut
Rok výroby 2010
 L
ŽánrHudba