Osud dokáže být nevyzpytatelný. Britsko-francouzský film s hvězdným obsazením (2000). Hrají: Ch. Ricciová, C. Blanchettová, J. Depp, J. Turturro, H. D. Stanton, O. Jankovskij a další. Režie Sally Potterová

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Rusko, 1927. Tatínek malé Fegele odjíždí do Ameriky s tím, že se později pro rodinu vrátí. Vesnice se však stane terčem pogromu a holčička se na útěku nedopatřením dostane na loď, která místo do Ameriky pluje do Anglie. Zde dostane jméno Suzie a vyrůstá u anglických pěstounů. Po letech je díky svému pěveckému nadání přijata do pařížského uměleckého souboru a seznámí se s ambiciózní ruskou tanečnicí Lolou. Když přijdou do Paříže nacisti, Lola bez váhání kolaboruje, ale Suzie se připojí ke svému cikánskému příteli Césarovi. Situace je stále nebezpečnější.

Vizuálně vytříbený snímek natočila britská režisérka Sally Potterová, k jejímž nejznámějším dílům patří filmová adaptace románu Virginie Woolfové Orlando (1992) s Tildou Swintonovou v hlavní roli. Muž, který plakal nabízí díky své operní stylizaci vedle hvězdného hereckého obsazení (Christina Ricciová, Cate Blanchettová, Johnny Depp, John Turturro) také opulentní podívanou, k jejíž působivosti přispívá výtvarně pojatá kamera Sachy Viernyho a hudba Osvalda Golijova. Snímek získal řadu cen na filmových festivalech.

Originální názevThe Man Who Cried
Stopáž96 minut
Rok výroby 2000
 ST
ŽánrFilm