Zúčtování s minulostí (Was tun, wenn's brennt?)

Většina rebelů se v dospělosti zařadí do společnosti, ale co když stará historie náhle zaklepe na dveře? Německá komedie o přátelství, ideálech a o tom, že punk neumírá (2001). Hrají: T. Schweiger, M. Feifel, S. Blomberg, N. Uhlová a další. Režie Gregor Schnitzler

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Každý člověk v mládí nějakým způsobem rebeloval, ale stejně tak se většina dospívajících nonkonformistů později začlení do společnosti. Nejinak je tomu i s bývalými squatery a členy berlínské anarchistické skupiny Grupa 36. Po divokých 80. letech zasvěcených punku a podvratné činnosti z nich v roce 1999 jsou šéfové reklamních agentur, právníci, starostlivé matky a dámy z vysoké společnosti. Jen dva zůstali věrni životu zasvěcenému demonstracím. Jenže když dávná minulost náhle zaklepe na dveře, musí nesourodá skupina znovu spojit síly a uspořádat poslední společnou akci.

Ačkoli film výrazně pracuje s motivy historického a společenskopolitického vývoje Německa v posledních dvou desetiletích 20. století, jeho hlavním cílem je bavit, což se mu díky dynamickému stylu a hvězdnému hereckému obsazení daří na výbornou. Historie se zde projevuje především nostalgií po mladickém idealismu, kterým oplývá nejen skupinka vyžilých rebelů bez příčiny, nýbrž i starý policista, jenž jejich případ dostane na starost.

Hlavní role ztvárnily přední herecké osobnosti německého filmu jako Til Schweiger, Martin Feifel, Sebastian Blomberg a Nadja Uhlová. Nevázaný úsměvný snímek pojatý videoklipovou formou vytvořila společnost Claussen & Wöbke Filmproduktion, která již od 90. let patří mezi přední mecenáše projektů, jež spojují diváckou atraktivitu s neotřelým přístupem a originálními náměty – pod jejími křídly vznikly také ceněné a mezinárodně známé snímky Anatomie či Letní bouře.

Originální názevWhat to Do in Case of Fire (Was tun, wenn's brennt?)
Stopáž97 minut
Rok výroby 2001
 ST
ŽánrFilm