Dobrodružství lvice Elsy a jejích mláďat v africké divočině. Britský film (1972). Hrají: N. Davenport, S. Hampshireová, G. Keen, P. Lukoye a další. Režie Jack Couffer

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Manželé Joy a George Adamsonovi žili v 60. letech minulého století v severní Keni, kde pracovali jako správci národního parku. Osvojili si lvíčata, kterým pytláci zabili matku. Jedno z nich – Elsa, se stala členem jejich domácnosti. Krotká lvice neuměla lovit a nebála se lidí. Aby neskončila v ZOO, Joy jí pomohla získat základní lovecké instinkty. Elsa pak ve volné přírodě na svůj vztah k lidem nezapomněla a s důvěrou jim přišla ukázat svoje potomstvo. Její nezbedná mláďata však začnou způsobovat zmatek v sousedních vesnicích. Situace se vyostří do takové míry, že jim hrozí usmrcení od rozhněvaných obyvatel. Joy a George sa proto rozhodnou přestěhovat lvíčata do přírodní rezervace v Serengeti, aby v ní mohla žít svobodně a v bezpečí.

Volné pokračování úspěšného filmu Volání divočiny rozvíjí osudy lvice Elsy a ukazuje zápas jejích mláďat o existenci uprostřed divoké africké přírody. Námětem k filmu byl druhý díl knižní trilogie Joy Adamsonové, která vyšla v nákladu patnácti miliónů výtisků. Režisér Jack Couffer uplatnil své zkušenosti zoologa a natočil působivý příběh lidí, kteří jsou schopni osobních obětí pro záchranu zvířat.

Originální názevLiving Free
Stopáž88 minut
Rok výroby 1972
 ST
ŽánrFilm