Jeanne Moreauová a Jean-Paul Belmondo v přepisu slavného románu Marguerite Durasové. Francouzsko-italské drama (1960). Dále hrají: P. de Boysson, J. Deschamps, D. Haudepin, C. Régis a další. Režie Peter Brook (Ve francouzském znění s titulky)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Anne je žena znuděná životem. Jednoho dne je svědkem vraždy v baru, kterou spáchal její přítel. Krátce nato se setkává s mladým mužem, nezaměstnaným dělníkem Chauvinem, s nímž nalezne společné téma – vraždu a její okolnosti. Jejich debaty postupně přerůstají ve vztah i přes propastné rozdíly sociálního prostředí, z nějž oba vzešli.

Román Moderato cantabile je dílem spisovatelky Marguerite Durasové a vyšel v roce 1958. Jeho převodu na filmové plátno se chopil režisér Peter Brook, autorka předlohy se podílela na scénáři. Film dnes patří ke klasickým zástupcům francouzské nové vlny a vynikl zajímavou prací s kamerou, především ale hereckými výkony.

Jeanne Moreauová podala psychologickou studii melancholické ženy toužící uniknout ze stereotypu nudného života bohaté dámy s takovou přesvědčivostí, že cena za nejlepší herecký výkon na festivalu v Cannes nebyla pro nikoho překvapením.

* 9. 4. 1933


Originální názevModerato cantabile
Stopáž91 minut
Rok výroby 1960
 T čb
ŽánrFilm