Láska je vlastně také umění. Jana Brejchová v titulní roli slovenského televizního filmu (1975). Dále hrají: A. Swan, I. Bujtór, V. Voska, I. Mistrík, I. Palúch, Ľ. Paulovič a další. Režie Vido Horňák (Ve slovenském znění)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Florencie, 1899. Do italského města, které je jedním ze společenských a uměleckých center Evropy, přijíždí slovenský výtvarník Milan, aby se tam učil od velikých mistrů minulosti. Ve městě, jež je plné malířských, sochařských a architektonických skvostů, se Milan stane členem umělecké bohémy. Tak jako on, i jeho noví přátelé ze všech uměleckých oborů svádějí vnitřní zápasy a marně se poměřují se svými geniálními vzory. Stejně tak všichni milují melancholickou paní Heléne, která je jejich častou hostitelkou. Krásná a kultivovaná žena však nedokáže ani jednomu z nich lásku opětovat, neboť je zlomená po dávné ztrátě milovaného muže a po nešťastném manželství, ke kterému byla donucena…

Slovenský televizní film s Janou Brejchovou v titulní roli vznikl podle stejnojmenné novely malíře a spisovatele Milana Thomky Mitrovského (1875–1943). Ten kromě romantického příběhu o nenaplněné lásce vytvořil též osobní poctu renesančnímu géniu Michelangelovi.

Originální názevPani Helene
Stopáž65 minut
Rok výroby 1974
 ST 4:3
ŽánrFilm