Peníze nepáchnou. A takový milion přímo voní. Slovenský televizní film podle povídky Guy de Maupassanta (1982). Hrají: I. Romančík, Z. Studenková, R. Hrušínský, D. Medřická, I. Gogál, V. Müller, A. Mrvečka a další. Režie Vido Horňák (Ve slovenském znění)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Bývalý seržant námořnictva, dnes tichý a bezvýznamný úředník na ministerstvu námořnictví pan Robert (R. Hrušínský) žije se staropanenskou sestrou (D. Medřická) a dcerou Corou (Z. Studenková). Tajně touží dostat se výš ve společenském žebříčku. Jedinou cestou je získat pro dceru ženicha se slibnou kariérou a též milionové dědictví po sestře. Ta však odkáže veškerý svůj majetek vnoučeti, které se musí do roka narodit. A tak pan Robert dohodí Coře svého šéfa, ambiciózního oficiála Leopolda (I. Romančík). Ten se rovněž zajímá jen o peníze, které může sňatkem získat. Potíž je v tom, že ženy ho příliš nelákají a splnit tetinu podmínku je pro něj nadlidský úkol…

Slovenský televizní film vznikl na motivy stejnojmenné povídky Guy de Maupassanta, který velmi přesvědčivě vykreslil odvrácenou tvář lidských charakterů. Kromě Rudolfa Hrušínského a Dany Medřické se na snímku podíleli i další čeští tvůrci, mj. Petr Hapka jako autor hudby. Stejnou látku zpracoval v roce 2002 v České televizi režisér Jiří Krejčík pod názvem Dědictví slečny Innocencie.

Originální názevDedičstvo
Stopáž85 minut
Rok výroby 1982
 ST 4:3
ŽánrFilm