To se přece nedělá, vyhazovat muže z domu nalačno. Jozef Kroner ve slovenské komedii (1970). Dále hrají: E. Kristínová, I. Rajniak, V. Strnisková, A. Kramár a další. Režie M. Ťapák (Ve slovenském znění)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Vesnický sedlák a švec Adam Krt (J. Kroner) žije ve šťastném manželství se svou ženou Evou (E. Kristínová). Strach z ní má jen tehdy, když se opije a provede nějakou hloupost. Jednoho dne Adam s úspěchem prodá na jarmarku všechny vyrobené boty a za utržené peníze koupí po cestě domů jalovici, a to přímo od svého souseda Trnky (I. Rajniak). Zatímco oba bohatě zapíjejí „oldomáš“ v hospodě, jalovice zmizí. Potíž je, že Adam zvíře v hospodě zaplatil, ale dosud je nepřevzal. Oba sousedi nemohou jalovici ani najít, ani se neumějí dohodnout, komu vlastně ztracené zvíře patřilo. Opilí taťkové zažijí krušný den i noc, neboť i soused Trnka má ženu (V. Strnisková) s pěkně proříznutou pusou. Pro Adama Krta je ostatně problém najít vlastní chalupu…

Legendární slovenská televizní komedie režiséra Martina Ťapáka vznikla podle stejnojmenné povídky prozaika, dramatika a publicisty Martina Kukučína (vl. jm. Dr. Matej Bencúr, 1860–1928), nejvýznamnějšího představitele slovenského literárního realismu. V hlavní roli exceluje Jozef Kroner, který si podobnou roli zopakoval o šest let později, opět pod vedením Martina Ťapáka, v trojdílném filmu Sváko Ragan. – Rysavá znamená česky strakatá.

Originální názevRysavá jalovica
Stopáž63 minut
Rok výroby 1970
 ST čb 4:3
ŽánrFilm