Příběhy z míst, kde jedni poprvé zakřičí, a jiní naposledy vydechnou. Populární slovenský seriál (1974). Hrají: M. Kňažko, M. Vášáryová, J. Kukura, J. Plichtová, M. Huba, S. Budínová, L. Chudík a další. Režie Stanislav Párnický (Ve slovenském znění)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Začínající chirurg Peter Oberuč (Milan Kňažko) se ve svém novém působišti, na maloměstské poliklinice, zavede jako poctivý idealista, kterému nejsou pacienti lhostejní. Když zjistí, že v nedalekém domově důchodců je umírající pacientka paní Karla (Slávka Budínová), která občas terorizuje ostatní obyvatele „starobince“, vezme si místo kolegy na starost ošetřování důchodců. Od paní Karly zjistí, že má syna, který ji však nechce vidět. Zatímco na Petra před nemocnicí stále čeká půvabná medička Naďa Šťastná (Magda Vášáryová), Peter pátrá po synovi paní Karly. Zjistí, že je to mladý pumpař a provokatérský sukničkář Rudo Bielik (Juraj Kukura). Ženu, která jej přivedla na svět, nechce v žádném případě vidět. Kvůli ní totiž strávil čtyři roky v dětských domovech, kam ho odložila, aby se mohla věnovat kariéře. Díky Petrovi se v něm však něco zlomí…

Jeden z nejoblíbenějších seriálů Slovenské televize vznikl v první polovině sedmdesátých let v režii Stanislava Párnického. Svou popularitu si na něm vybudovali jak Milan Kňažko, tak Juraj Kukura. V roli primáře se objevuje Ladislav Chudík, velmi dobře známý českým divákům z obdobné role, jako primář Sova z Nemocnice na kraji města.

Originální názevStraty a nálezy
Stopáž62 minut
Rok výroby 1978
 ST 4:3
ŽánrSeriál