Sága rodu Fabiciů. Slovenský historický seriál (1986). Hrají: R. Brzobohatý, J. Zvaríková-Alnerová, V. Müller, M. Dočolomanský, L. Haverl, V. Strnisková, D. Jamrich, P. Mikulík, J. Císler a další. Režie Andrej Lettrich (Ve slovenském znění)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Tajný císařský rada Mathias Fabici (R. Brzobohatý) v roce 1812 bohatě oslaví narození svého dědice Tomáše. Půvabné italské manželce Alžbetě Castiglione (J. Zvaríková-Alnerová) daruje sídlo a na její počest je pojmenuje Alžbetin dvor. Dáma, zvyklá na velkoměstské prostředí, se však v zapadlém městečku Vrútky cítí osamocená. Mathias až příliš pozdě zjistí, že jeho žena si začala milostný románek s francouzským malířem, který měl vytvořit její portrét. V roce, kdy uherské zemany ohrožuje tažení napoleonských vojsk, tak Mathias Fabici místo šťastné budoucnosti bezděky přivolává na své potomky osudové prokletí…

Šestidílná historická sága vznikla na motivy románů Hany Zelinové Alžbetin dvor a Volanie vetra. Líčí osudy uherské šlechty od začátku devatenáctého století až po konec druhé světové války.

Originální názevAlžbetin dvor
Stopáž78 minut
Rok výroby 1986
 ST 4:3
ŽánrSeriál