David Matásek a Viktor Preiss jako malíř Horác a kapitán Vašátko v detektivním filmu podle knižního bestselleru Hany Proškové Smrt mladé stopařky. Vašátko a Horác jsou na rybách a na stopě vraždy mladé stopařky… Dále hrají: J. Dolanský, D. Černá, J. Pidrmanová, I. Svobodová, M. Myšička, H. Seidlová, M. Malkovský, M. Hádek, K. Melíšková, J. Dvořák, M. Táborský, O. Vlach, M. Preiss a další. Scénář J. Knitlová. Kamera L. Glavanakov. Režie L. Bělohradská

Náruživým čtenářům české detektivky není třeba představovat jméno spisovatelky Hany Proškové. Na její detektivky se během 70. a 80. minulého století stály fronty. Pamětníci jistě znají televizní film Měsíc s dýmkou, který vznikl podle jedné z prvních novel spisovatelky už před více než padesáti lety. Podle její předlohy natočila Česká televize v roce 1989 v režii Dušana Kleina titul Zrcadlo nenávisti.

V roce 2013 se chopili autoři a scenáristé detektivek Hany Proškové znovu ve volné sérii tří Případů pro… Tentokrát uvádíme první z nich. V televizním filmu Lucie Bělohradské podle scénáře Jany Knitlové se na scénu vrací kriminalista Vašátko a jeho přítel malíř Horác, aby během svého rekreačního pobytu na rybách jen tak mimochodem vypátrali vraha mladé stopařky. Kriminalistu Vašátka hraje Viktor Preiss, jeho přítele, malíře a sukničkáře, David Matásek.

Stopáž79 minut
Rok výroby 2013
 D ST AD HD
ŽánrFilm 15+