Představíme vám nejpodivuhodnější způsoby a triky živočichů, které se u jednotlivých druhů vyvinuly s cílem přežít. Dokumentární projekt BBC

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Ostrov Komodo v Indonésii, pustý a odlehlý… obývaný pouze několika sty lidí.

Ostrov, kde je domov jednoho obrovitého ještěra. Při pohledu na něj máte pocit, že jste se vrátili do dob dinosaurů. Varan komodský, kterému místní obyvatelé neřeknou jinak než „drak“. S délkou tří metrů je na tomto ostrově vrcholovým predátorem. Vládu nad jeho teritoriem může ohrozit jen jediný tvor… větší varan. V období námluv dochází mezi samci k zuřivým soubojům.

Obrovské drápy a 60 pilovitých zubů dokážou uštědřit děsivé rány. Komodský drak je jediným plazem, který dnes ještě vládne souši – jako dávní dinosauři. Kraluje tomuto ostrovu, protože zde nemá odpovídající konkurenci.

Zato v ostatních částech světa musí plazi a obojživelníci často bojovat o holý život. Podobně jako komodský drak vypadají zástupci těchto živočišných tříd primitivně, jako kdyby spíše patřili do minulosti. Přesto mají překvapivě široký repertoár chování a adaptací, které jim umožňují přežít i v dnešním světě, takže se jim dobře daří na mnoha místech naší planety. My si ukážeme, jak se jim to povedlo.

Originální názevThe Life
Stopáž49 minut
Rok výroby 2009
 )D( ST HD
ŽánrDokument