Syn slavných rodičů se vydal vlastní poprockovou cestou

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Malý Sean se narodil 9. října stejně jako jeho otec. Po jeho narození v roce 1975 si John Lennon dal pauzu a uzavřel se před okolním světem, věnoval se pouze Seanovi a staral se o domácnost. Vynahrazoval tím to, co zameškal při narození prvního syna Juliana v roce 1963, kdy začínala beatlemánie. Yoko Ono převzala obchodní povinnosti a chodila do práce. Až v srpnu 1980 začal Lennon znovu skládat hudbu a natáčet písně.

Po smrti Johna Lennona (8. prosince 1980) začal Sean studovat internátní školu ve Švýcarsku. Do hudebního světa se Sean dostává v osmi letech na albu své matky. Ve třinácti letech se objevil ve videoklipu Michaela Jacksona Moonwalker. Na začátku 90. let se objevil na albu Lennyho Kravitze. Také založil vlastní skupinu IMA, která debutovala jako doprovodná skupina na albu Yoko Ono Rising i turné v roce 1995.

První album Into the Sun (1998) natočil společně se členem Beastie Boys Adamem Yauchem a odjel i na první světové turné.

Sean Lennon prokazuje svébytné umění všestranného hudebníka poprocku, kromě zpěvu hraje na kytaru, basovou kytaru, bicí, perkuse a klavír.

Kdo si vybavuje krotkou popovou kariéru Juliana Lennona, nejspíš se staví skepticky k jakýmkoli dalším vstupům Johnových ratolestí na hudební scénu. Ať je ale nezatratí předčasně: dosavadní tvorba Seana Lennona, jediného syna Johna a Yoko Ono, má v sobě velkou jiskru osobitosti. Je zřejmé, že Sean se vymezuje vůči tvorbě obou rodičů – a zároveň dlouhodobě bojuje s očekáváním, která jsou s „mladým Lennonem“ spjatá.

Originální názevSean Lennon
Stopáž47 minut
Rok výroby 2008
 T
ŽánrHudba