Pompeje včera, dnes a zítra

Lásky pradávné i současné pod hrozivým stínem Vesuvu. Italský film (2007). Hrají: L. Batistaová, V. Alfieri, L. Ward, T. Musante, B. Zimmermannová a další. Režie Paolo Poeti

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Rok 79 n.l., čas odtikává poslední dny do výbuchu Vesuvu. V Pompejích se žije jako v jiných bohatých římských městech. Přepychový život v patricijských domech, zápasy gladiátorů, líbezné otrokyně, tajné obřady křesťanů, lásky a intriky. Dům zdatného pompejského obchodníka Alpia Flavia prosperuje, konzul Caius pevně vládne městu, jeho krásná sestra Lavinie užívá obdivu a rozkoší a nikoho z nich uprostřed opulentních večírků ani nenapadne se starat o občasné záchvěvy půdy.

O necelé dva tisíce let později stoupají na svahy téhož vulkánu profesor geologie se svou asistentkou. Hora vykazuje seismografický neklid a její nechvalná historie vyžaduje pečlivé sledování dat.

Dvě různá období na témže místě, historie a současnost, vzdálené od sebe stovky let. Všechno se mění, jen hora a lidé ne. Vesuv je stále ničivou hrozbou, na niž je člověk krátký a naopak – lidské city a vášně ani přírodní katastrofa nezastaví.

Originální názevPompei, ieri, oggi e domani
Stopáž119 minut
Rok výroby 2007
 ST
ŽánrFilm