Nový cyklus, ve kterém se dnešní studenti ptají úspěšných osobností z různých oborů, jejichž kariéra se rozvíjela po pádu železné opony. Režie R. Váchalová

Nejmladší generace üspěšných umělců, sportovců, vědců a podnikatelů prožila své dětství v totalitním Československu, svou kariéru ale budovali už v demokratické zemi. Jaké jsou útržky jejich vzpomínek? Jak ovlivnila doba po pádu železné opony jejich ambice? Na tyto a další otázky se budou ptát studenti, zástupci první svobodné generace, kteří mají často jen málo informací o tom, jak jsme žili před listopadem 1989. V čem se liší jejich vnímání demokracie a života v ní?

Projekt je společným dílem obecně prospěšné společnosti Opona a Centra vzdělávacích pořadů České televize.
Režie cyklu se ujala čtveřice mladých režisérů – Radka Váchalová, Adéla Sirotková, Tomáš Hodan a Tereza Nvotová.

Adéla Pollertová měla možnost vystoupit na světových jevištích. Jaké bylo přijet do velkého světa z malé země a co by se stalo nebýt 17. 11. 1989 se bude ve čtvrtém pokračování dokumentární série ptát její kolegyně začínající baletka.
Vedle světově známé baletky se představí výtvarnice Kateřina Šedá, která svými projekty usiluje o to, aby se lidé více setkávali a nestavěli umělé ploty.
Scénář a režie Radka Váchalová.

Stopáž15 minut
Rok výroby 2009
 P ST