Devatero emesel

Hodnocen poadu:
1 2 3 4 5 Poet hlas: 32  
Sdlet
| Poslat odkaz

Diskuse

Tato diskuse je urena pouze k vmn nzor mezi divky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo pipomnku tvrcm poadu, obrate se, prosm, na Divck centrum T nebo pouijte tento formul.
 • Petr 19. 9. 2020 12:31 (!) Reagovat 0 +1 -1 0

  Řemeslo má budoucnost

  V dnešní době je sice dost řemeslníkú, ale těch opravdu dobrých je velmi málo. O dobráho řemeslníka bude poptávka vždycky. Většině mladých lidí nechce manuálně pracovat, radši jdou studovat VŠ, aby byli v teple a neodřeli si ručičky. Jak to bylo v jednom filmu" Dobře si to chlapec vybral, je v teple a nenadře se".

 • filip hojgr 3. 3. 2020 14:16 (!) Reagovat 1 +1 -1 1

  nuda

  je to fakt nuda a lidem nejde rozumět S pozdravem Filoušek

 • karolina 10. 1. 2017 16:30 (!) Reagovat 0 +1 -1 1

  dostanu se na tuto SŠ se 4-mi?

  chtěla bych na chovatele cizokrajných zvířat ale nevím jestli se tam dostanu se 4-mi... prosím poraďte jsem v 8třidě...a podle těchto komentářů je to učňák..

 • Anonymous 18. 4. 2012 20:51 (!) Reagovat 3 +1 -1 2

  krádež

  ukradli jste znělku ze hry the smis 2 :D

 • franta 23. 1. 2012 13:22 (!) Reagovat 1 +1 -1 19

  agitace učňáků

  Tento pořad není ničím jiným, než velice ubohou agitací učňáků, kterým hrozí zavření z toho důvodu, že na učňák dneska nikdo nepůjde. A proč by také šel? Vždyť učňák nemá žádný význam- spousta věcí je dnes tak levná, že se vyplatí místo opravy koupit nový výrobek, pracovní postupy se zjednodušují, takže je zvládne po zapracování každý. Navíc dnes je dostupná vysoká škola v každém krajském městě, tak kdo z mladých trochu uvažuje, tak jde studovat. Takže agitovat pro učňáky je trochu mimo mísu-jako by někdo chtěl místo vlaku TGV jezdit pořád parní lokomotivou!

  • Hana 18. 2. 2012 18:56 (!) Reagovat 7 +1 -1 0

   agitace učnáků

   myslím že nemáte pravdu .Hodně dobrých firem má vedoucí kteří prošli učnovku.Tito lidi mají o práci dobrou představu a umí ji taky vysvětlit.z gymnázia na vysokou a bez praxe se obyčejně jede jen podle teorie a praxe je katastrofa.

  • Vladimír 27. 4. 2012 10:58 (!) Reagovat 6 +1 -1 0

   agitace učňáků

   Komentář franty mě pobavil, podobně vyzní i hláška že není třeba chovat krávy, když je dost hovězího masa v obchoďáku :) Pokud by učňák neměl význam, představuje si franta že manažeři a docenti půjdou po šichtě stavět nové domy (místo zedníků, instalatérů, topenářů, elektrikářů ...), péct cukroví, vymetat komíny atd. Franta si možná po zapracování ten barák postaví, vyrobí si do něj nábytek, ukove si plot ..., ale většina lidí dá přece jenom přednost vyučenému odborníkovi s praxí.

   • nezaměstnaný zámečník 5. 5. 2012 13:14 (!) Reagovat 3 +1 -1 4

    bohužel měl v něčem pravdu

    Vážený pane, on bohužel měl uživatel Franta v něčem pravdu.A to sice, že pozice člověka, který má výuční list či maturitu je na trhu práce v podstatě totožná s člověkem se základním vzděláním O práci takový člověk nezavadí a když, tak o velice podřadnou, kde bude hadrem na holi-často pracuje úplně mimo obor-například elektrikář dělá obkladače( v lepším případě) a nebo v horším případě vybaluje zboží do regálu v supermarketu! Jak dneska člověk nemá před jménem titul, tak si neškrtne! Ono jsme totiž z Ameriky převzali názor, že je potřeba aby alespoň 90% populace mělo titul-neboť jak je neustále prezentováno-vysoká škola přece zvyšuje úspěšnost uplatnění na trhu práce! A co se týče zapracování, co zmiňoval uživatel Franta-bohužel má pravdu. Dneska je v módě věc, zvaná rekvalifikace, kdy se za dva měsíce stane z kuchaře instalatér nebo automechanik. To, že práce od takového rychlokvašky je provedena často velice tristním způsobem je fakt( zažil jsem dva takovéhle" borce", kterým na výměnu šesti plynových kohoutů před plynoměry nestačila jedna šichta), nicméně hlavní je, že tento způsob vyhovuje zaměstnavatelům, neboť takto vždy seženou někoho, kdo bude ochoten dělat za pár korun-a když ho nesežene zde, tak zaměstná agenturního pracovníka ze zahraničí, který bude ochoten dělat za polovinu.. Je ovšem fakt, že nevím, co bude následovat, až ve společnosti bude mít každý vysokou školu? Že by se stalo běžným jevem to, že bude uklízečka mít titul magistry a popelář titul inženýra? Nebo dokonce budou inzeráty typu: "hledáme uklízečky-VŠ vzdělání podmínkou!"? Pravděpodobně to k tomu spěje, protože když to vidím, tak je mi nevolno-z našeho průmyslu jsou trosky, spousta výrob, kde bylo potřeba zručných rukou a také u práce trochu myslet( letecký průmysl, výroba obráběcích strojů, textilních strojů apod.) už neexistuje, hlavními mají být služby-hospody, nabízení kosmetiky a mobilů apod. Takže dneska je opravdu odvážné rozhodnout se, co by člověk měl jít dělat. Kdysi jsem měl názor, že člověk by měl dělat to, co ho baví, protože jedině tak odvede kvalitní práci a ještě bude mít z toho dobrý pocit-a také jsem se tímhle názorem řídil-dneska se mi zdá, že jsem se asi mýlil. Z toho,kam směřujeme je mi s odpuštěním nevolno(pravý název zde nemohu uvést, neboť není spisovný!

  • Martina 24. 11. 2015 18:50 (!) Reagovat 2 +1 -1 0

   Pán je asi z jiné planety

   Vážený, ráda bych viděla, jak si místo řízku půjdete koupit celé prase, protože neexistují řezníci, kteří by vám ho porazili, rozbourali a naporcovali. Pracovní postupy se sice zjednodušují, ale právě řezničina byla, je a bude pořád řezničinou, ta zvířata sice mohou sama zesnout v pánu, ale na takovém mase si asi opravdu nepochutnáte, vy mudrlante. A už vidím ty zástupy vysokoškoláků, jak vám to maso připravují...

  • Rados 75 5. 12. 2015 14:15 (!) Reagovat 1 +1 -1 0

   Kouzelný prsten a brána je hotová

   Vy jste človíčku hodně naivní ,pokud si myslíte ,že jen studium na té a té škole z Vás udělá perspektivního chlapáka ... I ty věci které si objednáte dělají zkušení zámečníci nebo montéři .Kouzelný prsten ještě není vymyslený a bránu na míru nekoupíte nikde,Tu musí vyrobit opravdu solidní,přesný,zodpovědný a důsledný zámečník,právě tomu studovanému zákazníkovi který nemusí byt až tak zručný......

  • David-zastánce řemeslníků 30. 8. 2018 14:49 (!) Reagovat 0 +1 -1 0

   nesouhlasím

   kdyby nebyl učnák tak kdo ti postaví dům,kdo zařídí abys měl přívod vody,elektřiny a plynu, kdo ti postaví střechu kdo ti vymaluje,celkově kdo ti zařídí bydlení.kdo ti vytvoří stroje a bude je opravovat.kdo bude pracovat v zemědělství,kdo ti uvaří v restauraci.kdo ti ušije oblečení,kdo ti bude kácet stromy a celkově bude opracovávat dřevo,kdo bude sestavovat a opravovat automobily a motocykly,kdo ti upeče pečivo,kdo bude bourat maso a opracovávat,a celkově potraviny,... a já se tě ptám kde bude svět bez řemeslníků a učnáku????

  • Lukáš 13. 10. 2019 19:10 (!) Reagovat 0 +1 -1 0

   V životě sem nečetl větší kravinu.

 • Jája 22. 12. 2011 15:54 (!) Reagovat 2 +1 -1 1

  Střdní škola dostihového sportu a jezdectví

  Pořad je úžasně a mile natočený. Moderátor Bernatský je příjemný a myslím že je to skvělí nápad jak propagovat řemeslo. Každý má právo jít na jakou školu chce a může si svobodně vybrat čím chce vlastně jednou být. Přeci jenom bych ale ráda poradila: NECHOĎTE STUDOVAT DO CHUCHLE. Jsem z této školy maximálně znechucená. Hraje si na to co neni. hlavním neštěstím je již ve videu zmíněná mistrová Marcela Sýkorová. Tato neuvěřitelně falešná a zlá žena, by měla dostat zákaz jednat se studenty. Její řvaní, buzerování vysmívání a ponižování je neomluvitelné. Dál je tu uplatnění absolventů. A to naprosto žádné. I když jste velmi dobří, né vždy se chytíte. Stejné je to i s platem. Práce u koní v žádném případě není lehká. Je to dřina a odříkání za každého počasí celoživotně se to dělat prostě nedá. Je lepší vystudovat normální řemeslo a poté jít ke koním (Ostatně u toho můžete být s jakoukoliv školou) nechat si otevřená vrátka dát se časem na něco jiného. Škola v chuchli by se měla zavřít. Neprofesionální chování ke studentům se mísí i s používáním alkoholu. U mistrů

 • Mirek 18. 12. 2011 06:39 (!) Reagovat 0 +1 -1 1

  Zednici-malta

  krasna ukazla malty .rozriznout lzici ...A co dal. co je dobry,co ne.?.Chybi jedno slovo. Amater zednik z Kalifornie

 • Nóblhóch 17. 12. 2011 17:09 (!) Reagovat 1 +1 -1 3

  Překlad

  Jak jste si tam všichni dneska libovali nad tím opačně uloženým překladem, jaká je to skvělá práce, to bylo velmi veselé, včetně té zlaté tečky o tom, že se při zdění musí používat hlava.

 • Tom 30. 11. 2011 07:35 (!) Reagovat 1 +1 -1 0

  haha

  Rudu bych nechtel mi za zaka :D

  • Pepík Hřebík 8. 12. 2011 18:55 (!) Reagovat 2 +1 -1 1

   Ruda z Ostravy

   Je to mamlas, nic neumí, je drzej a myslí si, že je vtipnej. Trapák

 • 28. 11. 2011 19:04

  Přspĕvek byl smazn kvůli porušen pravidel diskuse.

  « | | 1 2 3 4 5 | | » (8)

Polete svj koment


 *

 *
E-mailov adresa nebude v diskusi viditeln. E-mail vyplte v ppad, pokud chcete, aby Vs mohli ostatn teni kontaktovat prostednictvm naeho webu.


 *

Poloky oznaen * jsou povinn.

Sledujte diskusi e-mailem

Pspvky zadan do diskuse vm budeme poslat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci kad zprvy bude odkaz pro odhlen.

 *

 *

Poloky oznaen * jsou povinn.

Polete svou pipomnku


 *

 *  *

 *

Poloky oznaen * jsou povinn.

» Pravidla diskuse na webu esk televize

» Nahlsit nevhodnou diskusi

Stop: 20 minut – Rok vroby: 2010 – ST
nr: Pro dti a mlde | Vzdlvn
Vysln poadu

Tento poad v souasnosti nevyslme. Mete si vak nechat zaslat zprvu, pokud se objev v aktulnm vysln:

Nastavit pipomenut

Star data vysln vech dl najdete kliknutm na nsledujc odkaz.

Dal zdroje
Souvisejc poady