Sbírkový projekt Pomozte dětem 2009 vrcholí velkým zábavným pořadem

11. ročník sbírky České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti vyvrcholí přímým přenosem ve 20:00 na ČT1. Nabídneme hned několik důvodů, proč Velikonoční pondělí, resp. večer strávit u obrazovky ČT. Budeme chtít především poděkovat všem, kteří už přispěli na konto Pomozte dětem a motivovat ostatní diváky, aby se do sbírky také zapojili. Představíme největší dárce, dlouhodobé partnery projektu a vybrané spojence sbírky, tzn. organizátory sbírkových a benefičních akcí. Věříme, že díky konkrétním příkladům najdou mnozí inspiraci pro další spolupráci.

Hudební dramaturgie jde napříč žánry tak, aby si každý přišel na své. Letos se objeví noví interpreti, kteří v pořadu ještě nikdy nevystupovali. Patří mezi ně např. skupina založená již v roce 1960, působící tedy na hudebním poli neuvěřitelných 49 let! Není jí nikdo jiný než Spirituál kvintet. Další je třeba dnes již punková legenda Visací zámek. Sbírku přijde podpořit i folkový a trampský písničkář, autor trampské hymny „Rosa na kolejích“ Wabi Daněk. Novou formací v Pomozte dětem budou i Gipsy.cz, kteří budou reprezentovat Českou republiku v letošním ročníku soutěže Eurosong a kteří představí zcela novou píseň. Stejně tak věříme, že diváky potěší zpěvačka a kytaristka Lenka Filipová. Marcela Březinová v pořadu vystoupí se svými studenty, které učí na soukromé umělecké škole.

V zábavné show „Pípni pro Kuře“ také přivítáme skupiny, které již projekt v minulosti svojí účastí podpořili. Jsou jimi např. Chinaski – pro zajímavost nejstahovanější interpret na českém internetu roku 2008 – a skupina Support Lesbiens, která představí nový singl z nejnovějšího alba „Lick it“. Pomozte dětem přijde opět podpořit zpěvačka Dara Rolins.

Kromě pěveckých vystoupení zábavný program zpestří i taneční čísla, a to v podání vítězů třetí řady StarDance Dany Batulkové a Jana Ondera a taneční skupiny Dance2XS.

Diváci uvidí celkem 14 vystoupení. Do mnoha z nich se zapojí i naši moderátoři Marcela Augustová, Tomáš Hanák a Vojta Kotek. V letošním pořadu bude chybět Míša Maurerová, za kterou se ale podíváme alespoň v předtáčce. Od konce ledna ji totiž plně zaměstnávají mateřské povinnosti, které jí nedovolí zúčastnit se pořadu aktivně.

Název pořadu „Pípni pro Kuře“, nebyl zvolen náhodně. Odkazuje nejen ke zvuku SMSky, resp. dárcovské SMS, ale všichni vystupující budou na jevišti svým způsobem „pípat pro Kuře“, a to bez nároku na honorář, kterého se právě ve prospěch Kuřete vzdali.

Napište nám