Krotitelé dluhů

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 24  
Sdílet
| Poslat odkaz

Bankovní produkty

BIC

Bankovní identifikační kód, užívaný pro účely mezinárodního platebního styku. Tyto kódy stanovuje mezinárodní společnost SWIFT. Každá banka má svůj vlastní kód BIC. Tento kód by měl být uveden na kartičce s číslem účtu, kterou obdržíte při jeho založení.

DEBETNÍ KARTA

Platební karta spojená se zůstatkem na běžném účtu. Klient může pomocí karty platit pouze do výše tohoto disponibilního zůstatku na svém účtu. Placení touto kartou v obchodě je bezplatné, za výběr z bankomatu si banka může účtovat poplatek, stejně jako za její vydání. Obecně ale debetní karta umožňuje nakládat jen s vlastní hotovostí a její držení nestojí mnoho.

EMBOSOVANÁ PLATEBNÍ KARTA

Platební karta, která je kromě elektromagnetického proužku a případně čipu vybavena reliéfním písmem, jež umožňuje platbu u obchodníků pomocí mechanické čtečky (tzv. žehlička). Lze s ní tedy platit v obchodech, které nejsou vybaveny elektronickým terminálem či v případech, kdy z nějakého důvodu elektronická komunikace prostřednictvím terminálu selže.

IBAN

Jedná se o číslo účtu v mezinárodním formátu, který byl odsouhlasen v rámci Evropské unie (a je používán i dalších evropských zemích). Číslo účtu v tomto formátu uvádí banka klientovi na výpisu z účtu i na kartičce k účtu. V tomto formátu je třeba číslo použít v případě platby na účet v rámci Evropské unie a do uvedených zemí.

STOPLISTACE

Tento termín znamená zablokování karty, resp. blokace karty na žádost jejího majitele, např. při ztrátě nebo krádeži platební karty. Za stoplistaci je strháván poplatek.

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Vzdělávání
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.