Kuželky

Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • Zuzana Machalová 22. 5. 2014 12:39 Reagovat 1 0

  Finále

  Dobrý den, myslím, že tv přenos o kuželkách se velmi povedl, ikdyž to mohl (ale nemusel) být docela střihačský oříšek a obzvlášť mě potěšilo, že pan komentátor vedle Franty Majera bravurně ovládl kuželkářský jazyk a prokázal přehled o systému našem sportu. Jen opravdu obrovská škoda neodvysílaného velkého finále se ziskem českého zlata. Jinak moc díky!

 • Ferd 22. 5. 2014 11:48 Reagovat 1 0

  Finále

  Dobrý den.Taky děkuji za tv přenos,je škoda,že není z kuželkářského sportu přenosů více.Byl jsem přímo v hale na ms,při tomto finále Lucky a myslím si,že by bylo opravdu zajímavé dát i ten konec (pokud ho tv má nahraný).Finále bylo velmi dramatické..víc než dramatické a bylo by škoda ho neshlédnout.Děkuji.

 • Jaja 22. 5. 2014 09:15 Reagovat 0 0

  Finále

  Aj ja by som si rada pozrela finále. Bude video aj z neho ?

 • Jirka Němec 22. 5. 2014 08:17 Reagovat 2 0

  Finále

  Chtěl bych poděkovat ČT za přenos z MS v Brně a zároveň se zeptat, jestli je možné někde shlédnout finálový duel Lucky Vaverkové...

  • srdo 23. 5. 2014 20:34 Reagovat 0 2

   Nebude

   protože Vaňura je nenažranej a myslí si, že na tomto sportu dokáže vydělat, to se bohužel mýlí!!!

 • Jindra 22. 5. 2014 06:21 Reagovat 1 0

  Konečně v TV

  Konečně kuželky v ČT ,ale škoda že jsme neviděli to nejduležitější,jak si Lucie Vaverková vybojovala zlato.No aspoň něco.Jen tak dál.

 • Ladík Afa 21. 5. 2014 19:22 Reagovat 2 0

  Mistrovství světa bez finále ....?

  ČT se opět povedlo unikátní dílo. Těsně před finále ukončit přenos, to se jinde v normálním světě nestane. Je to jako by ve finále MS v kopané ukončili přenost před penaltovým rozstřelem. Dobré co ?

 • J.S. 4. 5. 2010 11:30 Reagovat 3 7

  MČR 2010

  Letošnímu Mistrovi v kuželkách - Kotyzovi,by šlo poblahopřát k titulu jen v tom případě,až uvidím to nějaké video z té jeho hry. Má on již zvykem - a jako už i tím folklorem - hrát to krátké prkno,aby se na citlivé segmentové technologii drah dostal s položením koule co nejdál na konec toho prkna,a dokonce až za něj. Aby nepřišel do styku s náhozovým prknem,ale jen s dráhou ( segmentem ) a eliminoval tak neúměrnou citlivost některých nepřipravených drah v Česku.Zasvěcený ví,o čem mluvím. V zahraničí ke zdejšímu jevu nedochází.Jsou tam totiž ty dráhy vždy vzorně připraveny,aby bylo eliminováno případné velké tření letící koule při styku s dráhou a díky tomuto negativnímu faktu pak hráč měl velké problémy s přímočarostí s ní a letící do těch kuželek. A to právě ten Kotyza,aby se vyhnul tomuto problému v Česku,pak nejraději háže tu svou kouli vůbec až za ten konec prkna,kdy hází pak ale stále jen ty neplatné hody - tzv. bosé !! Stejně tak,jako třeba i ten Čech . Respektive ten Kotyza to má odkoukáno od toho Čecha . Netvrdím to stoprocentně,nebyl jsem tam. Jen tak činím z toho důvodu,protože víme jakou hru ten Kotyza hraje. Odporuje základním pravidlům kuželek. A pokud tam bylo ,v té Třebové, vše Ok,pak je možno letošnímu Mistrovi poblahopřát !! Což bude možno ale jen v té rovině teoretické !! Tak nazdar !

 • Lída 5. 3. 2010 09:00 Reagovat 4 8

  mazání - pokračování

  Nelíbí se mi také, že to, co zde kritizujeme, to jest informační vakuum mezi repretrenéry, běžnými kuželkáři a i těmi, jež by třebas chtěli reprezentovat, ale reprezentační kritéria neznají, natož pak způsob, který volí repretrenér pro volbu reprezentantů a přípravu reprezentace vlastní, takové příspěvky, taková dobře míněná kritika je mazána tady a i jinde, ... . Ten prominentizmus v měřitelném sportu, to zatloukání, ty uměle vytvářené dištance, to tím vymazáváním místních příspěvků také podporuješ? Můžeš tedy konat ve stejném duchu dál. I při novém nebo spíše staronovém vrcholovém obsazení totiž nevidět zatím světla. Mazej, mazej. Jo, myslíš, že rušení fór, mazání, zatloukání je cestou otevřenosti, komunikativnosti a vývoje ve jménu pokroku? No já myslím, že spíše je to cestou tmářství! A jestli ještě chceš něco k přenosu z MČR, jo, jsem ráda, že se vůbec něco pro propagaci kuželek udělalo, to ano a děkuji. Je to však moc a moc málo. Navíc propagace se lépe dělá (trocha idealizmu neškodí nikomu), vládne-li mezi funkcionáři a ostatními kuželkáři otevřenost a snaha o komunikaci všeobecně, to má nakonec větší význam pro vývoj sportu a vztahů mezi lidmi všeobecně. Zatím je však vidět více mlčení, zatloukačství za strany funkcionářů. A to si nemyslím, že je dobrá cesta i pro propagaci kuželek. Kterou cestu ty jako web podporuješ ve sportu? Zkus se trošku zamyslet. Ahoj.

 • M.M - barrik Třebíč 16. 5. 2009 10:35 Reagovat 7 3

  MM Třebíč

  Velká gratulace Medajlistům i čt4. Skvělej přenos.

 • Pavel 12. 5. 2009 17:03 Reagovat 17 4

  úžasný

  Pěkný záznam, jen tak dál. :-)

  • Jiří Sedlák 29. 1. 2010 09:19 Reagovat 4 7

   Jenom naPRT toMistrovství

   Tak jak tam hráli naPRT protagonisté kuželkářského sportu,tak naPRT tamta televize i filmovala ! Protože jim tam nedovedli a ani nechtěli vysvětlit,jak správně zabírat kuželkáře při akci a navíc filmovali pouze jen to,co jim bylo doporučeno - a že hráli i jiní ? - nezajímá !

   • Jirka Sedlák 30. 1. 2010 09:38 Reagovat 5 7

    Alex jako můj největší přítel

    Milý Alexi,svou občanskou povinnost jsem splnil a nakonec jsem i rád,že podporuješ všechny lidi ,kteří tady něco hodlají ,v této zemi,změnit. Pravda,už jsem ztratil všechny kamarády,ale co je to všechno proti tomu,když všemu nastavuji to správné zrcadlo.Alexi,pravděpodobně jsi zůstal mým posledním kamarádem a mně proto ale vůbec nevadí,že v té televizi jsi už tak dlouho. Jen mi mrzí,že ti už mnoho prostoru tady nedávají,jak vidno z tvého zdejšího pořadu. ....a hele,Alex....nechceš se tedy taky stát tím z jedněch těch bojovníků a nechceš to tady z gruntu změnit se mnou ...??...uauauahááááááááááááááá...! Alex...!!!...ZVU TĚ NA PÍVO !...ahoooooooj..! http://www.kuzelky.cz/fotogalerie/fotka.php?s=m

    • 30. 1. 2010 11:10

     Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

    • Jirka Sedlák 30. 1. 2010 20:40 Reagovat 3 5

     Letošní MČR opět s těmi slabými a bez těch dobrých hráčů

     Jako současný ,téměř nejlepší hráč v zemi bych se rád zúčastnil MČR 2010. Nevím ale jak,když tento je stále pořádán dle nesmyslného klíče tady toho presidenta pana Jančálka a kdy podle tohoto nemají prakticky šanci se zúčastnit ti nejlepší kuželkáři a připravit tak nezapomenutelný zážitek pro diváky,což je asi tím základním pravidlem ve sportu. Namísto těch nejlepších budou muset zhlédnout diváci na letošním MČR zase jen tu " druhou ligu " ! A to proto jen ,že za nastavení špatných a zastaralých pravidel - na které se již mnohokrát poukazovalo - a jak je tady zaštiťuje dosavadní president kuželkářské federace ,je odpovědný právě pan Jančálek. Pro laickou veřejnost to znamená asi tolik,jak kdyby zítra nejel MS v cyklokrosu Zdenek Štybar z toho důvodu,že nejezdil domácí soutěž.A co tvrdí pan Jančálek,když obhajuje stará pravidla kvalifikací a znemožňuje start těch nejlepších na MČR ? Podržte se vážená sportovní veřejnosti ! On tvrdí toto : musejí dostat příležitost i hráči ze druhého sledu před těmi nejlepšími,aby měli dobré vzpomínky na to,že i oni se tenkrát zúčastnili toho MČR. K tomu netřeba už žádných doplňujících informací až na tu jednu : Pan Jančálek je opravdu mimo mísu a snad je dobrým odborníkem ve svém civilním povolání,ale ve sportu by opravdu neměl již více zaclánět . Ahooj !

     • Jirka Sedlák 1. 2. 2010 20:56 Reagovat 3 3

      Jirka Sedlák

      http://www.kuzelky.cz/fotogalerie/fotka.php?s=ms_09&n=35

      • Lída 14. 2. 2010 12:37 Reagovat 4 3

       TOP 12

       Čau Jirko, napiš, koho bys vybral jako nasazené přímo na MČR?

       • Jirka Sedlák 14. 2. 2010 17:20 Reagovat 4 4

        Zpráva o stavu kuželek pro Lidku !

        Ahoj Liduš ! TOP 12 a kohože bych v něm nasadil ? To je až případně ten podružný problém. Je potřeba zásadním směrem změnit ty všechny nemožné kvalifikace v to možné nastavení těch fér pravidel pro všechny ty hráče . To znamená,že když je tady ta dlouhodobá soutěž ,tak z ní pak musejí vzejít na MČR jenom ti,kteří byli v průběhu té sezony nejlepší z nejlepších. No to snad dá rozum,no ne..?Nesmí se stát,aby se při současném postupovém klíči stalo,že postoupí na MČR ten hráč,který hrál po celou sezonu jen ten PRT a potom se kvalifikoval přes ještě slabší hráče než je on sám ,protože v tom kraji zrovna lepšího hráče není . Já to mám už tak nějak srovnáno v hlavě jak na to a pan Streubel - admin českého kuželkářského webu - tak ten mi to už dávno taky někde tam u něj smázl. Tak Lidko,tak jenom takhle. Jenom mě mrzí,že mi tady už taky překroutili ty některé odkazy ( jako napříkl. na toho Kotyzu,kterým se já nikde nechlubím ) a hodně toho už taky i smázli.I to moje kakání smázli též. Lidko,byla to perfektně odvedená práce ode mne s mnoha mnemotechnickými pomůckami - jak na to a jak být "in" a jak zůstat zdravý v zemi s prvenstvím v rakovině tlustého střeva ! Měla bys to bývala vidět a číst . Ale nevidíš to proto,že všude jenom je naPRT ta demokracie se socialistickým kapitalismem a s jejími neblahými kapitalisticko - socialistickými soudruhy, zloději a lháři !! ahoooooooooooooooooooooooj...!

        • Jirka Sedlák 15. 2. 2010 00:17 Reagovat 3 3

         gratulace

         No tak taky trochu toho pozitiva : Zatímco všechny závodnice dokázaly být rychlejší v tom začátku,pak ale Sáblíková jako jediná dokázala být rychlejší právě v závěru,a to rozhodlo. Zatímco všechny jely nejspíš bezhlavě a pak ztrácely,pak řekl bych znovu ,že Martina jela hlavou a i jistotou,že je nejlepší !! Tak velká gratulace !!...ahooooooooooooooooooooooooj..!

        • Lída 22. 2. 2010 11:49 Reagovat 4 4

         Lída

         Čau Jirko, tak sem hernajz, když už nejde jinam, napiš ještě jednou ten tvůj navrhovaný systém pro hraní MČR. Ať je na co se odkazovat. Víš, toto je boj na dlouhé lokte, funkcionáři si kolem sebe vybudovali tlustou bariéru. Ta distanc, kterou jim pomohl Petr Streubel sám svoji činností a svým následným vyjadřováním a konáním vybudovat, ta slouží komu a čemu? Komu slouží to, že bylo ze stránek na oficiálních kuželkářských stránkách vymazáno diskuzní fórum. Komu? No jen a jen vedení - panu Jančálkovi a komisi státní reprezentace, jež nedokáže v takovém měřitelném sportu jako jsou kuželky, zveřejnit kritéria pro reprezentanty. A tu svoji libovůli navíc dávají totalitně podepisovat Morální kodex reprezentanta jako nějakým přiblblým nedomrlcům. Kdyby se totiž oni chovali otevřeně, komunikativně a hlavně rovně!!!, tak by se podpisy pod cárem papíru nemuseli zaštiťovat. Pak by měli přirozenou autoritu. Směšné je jednání šéfky KSR Radky Malé, podporované stejnými tendencemi jak ze strany dalších členů KSR, tak ze strany Jiřího Jančálka a zbabělých členů VV ČKA, jimž neupírám, že pracovat umějí. V oblasti reprezentace to ale o nich netvrdím, protože tam se jedná především o práci s lidmi a selekci dělat otevřeně, na to při distanci, kterou si od lidí a hráčů jak zrušením diskuze, tak podpisy loajality (nekritizuj, hubu drž, jinak si nezahraješ!!!) vytvořili, tak na otevřenou konstruktivní práci s lidmi oni nemají a nechtějí mít. Udělali všechno proto, aby nemuseli v oblasti vrcholových kuželek jednat v zájmu rozvoje kuželek. Rozvoje nelze dosáhnout bez přijímání konstruktivní kritiky. Oni si vytvořili hráz, zabetonovali se, nepřijímají nic nového. Strašné. Když vidíš, že i ti hokejisti se snaží zpopularizovávat už dost tak populární sport - změna způsobu organizace turnaje, tak si nemůžu pomoct. Co vidím v kuželkách, je jen zatuchlina. To není lpění na tradicích, to je nepružnost a strašlivý strach ze změn, strach z osobní zodpovědnosti. Proto ty barikády.

         • 22. 2. 2010 12:02

          Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

         • Jirka Sedlák 23. 2. 2010 09:21 Reagovat 4 4

          Jančálek jako výrazná postava českého kuželkářského sportu stojící u všech neúspěchů na mezinárodním

          No Lído víš,zatím jen krátce,protože jsem to tady otevřel zrovna když je konečně venku pěkně a teplo a jsem tudíž připraven jít ven se aerobně posilnit. Snad zatím k tomu jen tolik ,že Jančálek se bojí konfrontace,proto dokonale zprznil tam to kuželkářské forum. A je to taky ještě tak,že dotované sporty a hlavně ty malé sporty budou vždy poplatné tomu ,kdo je finančně podporuje. To znamená,že musíš být politicky uvědomělá a potom už jaksi sakra ta nějaká výkonnost už pak nehraje takovou roli. Jančálek tam už ty kuželky prznil kdysi a s tím Petrem Dobešem a fakt je pro kuželky škodou,že ten Petr Dobeš to jaksi uznal stáhl se do ústrní,tak potom naproti tady ten Jančálek to przní stále dál a obírá český kuželkářský sport o výrazně lepší úspěchy na mezinárodním poli. Tak Liduš,jdu se teď protáhnout do toho lesa,protže v sobotu hrajeme a byla nyní ta dlouhá pauza. ahooooooooooooooj JS

  « | | 1 2 | | » (2)

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi