Pozoruhodné osudy a postřehy spisovatelky, politoložky a Čechonovozélanďanky Jindry Tiché.

Jindra Tichá je českému publiku známa především jako autorka úspěšných románů, v nichž často reflektuje vlastní životní zkušenost i zkušenosti své generace a celé české společnosti.

Narodila se na sklonku první republiky, dětství prožila za druhé světové války. Dospívání pak poznamenal nástup komunismu, který spolu s ostatními nadšeně oslavovala. Později již jako vystudovaná filozofka a logička pochopila zvrácenost vládnoucího režimu a po srpnové invazi ruských vojsk emigrovala společně s manželem Pavlem do Dunedinu na Novém Zélandu. Oba začali pracovat na místní univerzitě a zatímco Pavel se stal světově uznávanou kapacitou v oblasti logiky, Jindra se věnovala politologii a politické filozofii.

S psaním románů začala na počátku 90. let, v době, kdy se pro ni znovu otevírá svět původní vlasti a kdy zároveň došlo k tragické události v její rodině.

Dokument Let prostorem a časem režisérky Dagmary Průchové sleduje životní osudy Jindry Tiché a dává prostor jejím osobitým postřehům, v nichž se mísí zkušenost emigrantky, politoložky a literátky.

Napište nám