Šachy

Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • David 19. 7. 2020 23:46 Reagovat 0 0

  Super komentar!

 • Martin 16. 1. 2014 00:07 Reagovat 2 0

  Super

  Po shlédnutí tohoto dílu jsem hrdý na to, že jsem šachista:-) Konečně se podařilo najít nějaký formát, který zaujme jak "profi" šachistu, tak i (i když trochu po vzoru pokerových pořadů) laika. Moc krásné - více takových nápadů!

 • Eliška Richtrová 29. 12. 2013 13:02 Reagovat 0 9

  Rekace na komentář

  Bohužel musím konstatovat, že některé komentáře velmistra Petra i komentátora Č.televize se mi nelíbily a byly diskutabilní. 1. "nechci si kazit vánoční náladu" - kdyby to tak brali všichni, tak snad kromě Navary by tam nikdo nepřijel a nehrál 2. ženská kategorie - "je méně prestižní" - nevím, jestli by některý z komentátorů ženského Wimbledonu označil ženský tenis jako druhořadý - zní mi to jako mužský šovinismus a před vánocemi (ale i jindy) se jaksi nehodí 3) můj výkon označit jako důsledek losu či štěstí - je pouze amatérský soud. V základní skupině jsem mj. porazila jak Havlíkovou, tak i Olšarovou a v předposlední partii jsem v časovce udělala chybu... Úspěch v bleskové hře je kombinací dvou základních předpokladů - kvalitou hry a rychlou rukou. Pár let jsem byla ve špičce ženského šachu v ČR a bleskový šach byl můj nejoblíbenější ...

  • Jaroslav 25. 4. 2014 22:14 Reagovat 0 0

   je to hra...

   Určitě jste hrála dobře, velmi dobře. Komentáři bych se nezabýval, mně nějak závadné nepřipadaly. Naopak, oba komentátoři se mi líbili, kultivovaný projev se v ČT nevidí vždy. Faktem zůstává, že i poražený soupeř má obrovskou zásluhu, neboť kdyby nebylo jej, nebyla by partie, nebyly by šachy, nebylo by nic... Držím palce do dalších šachových klání - a DÍKY ZA HRU!!! :)

 • Belbo 27. 12. 2013 22:39 Reagovat 6 0

  Dnes

  Dnes se mi to moc líbilo! Přijde mi, že se podařilo nalézt ten kýžený střed mezi orientací na profíky a na hobby šachisty.

 • Václav Paulík 25. 12. 2012 09:51 Reagovat 1 0

  Povedlo se

  Děkuji, pořad potěšil, poučil, zaujal, jen více takových. Dík patří jak GM M.Vokáčovi, tak šachovému redaktorovi p. Langerovi.

  • vaclav vladyka 27. 12. 2013 22:32 Reagovat 0 1

   šachy

   Je smutné že mistrovství v blesku mohou hrát pouze "vyvolení"-nikoliv každý kdo by měl zájem a zaplatil by si to. Mistrovství v rapidu může taky hrát každý - pardubice-v čem je rozdíl?

 • Jiří Bielavský 23. 12. 2012 00:40 Reagovat 1 0

  Pěkný pořad, moc jsem se na něj těšil. Díky ČT a také komentátorovi Marku Vokáčovi za zasvěcený projev.

 • Ferdinand Mravenev 22. 12. 2012 10:47 Reagovat 0 0

  Miloš Jírovský není mezinárodní mistr, ale je mezinárodní velmistr.

 • V.Pelikán 3. 1. 2011 11:22 Reagovat 1 1

  Dovoluji si upozornit, že pořad "Czech Tour 2010" se správně jmenuje "Czech Cycling Tour 2010" a nepojednává tím pádem o "šašiech" nýbrž o cyklistice ... :-{)

 • Miroslav Zachariáš 16. 5. 2010 16:15 Reagovat 0 0

  Hodnocení pořadu ze dne 12. 5. 2010

  Vážení šachoví přátelé, pravidelně sleduji Váš pořad coby aktivní závodním šachista a mám z toho užitek. Děkuji Vám za přípravu pořadů. Jen bych měl trochu výhrady k poslednímu výše uvedenému pořadu a to kvůli mezinárodnímu mistru M. Jirovskému, či přesněji řečeno jeho vyjadřování. Vím, že každý nemá dar mluvit na veřejnosti, ale poslouchat jeho výklad a poznámky k poslední partii z MS v šachu bylo pro mě trochu utrpením. Skoro každé páté slovo opakoval dvakrát, to jeho eh...bych pominul, ale... Možná je šachově na výši, ale mluveným projevem určitě ne. Možná by stálo za to příště pozvat někoho, kdo s vyjadřováním nemá takové problémy - musel jsem mu celou dobu "pomáhat". Omlouvám se za tuto kritiku, nechci se pana Jírovského dotknout, ale příště by stálo opravdu zato pozvat někoho jiného - vždyť už jste měli tolik dobrých šachistů, kteří i umějí dobře mluvit.

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi