Vánoční posezení u muziky

S Jožkou Šmukařem a jeho přáteli (2009). Hosté pořadu J. Čvančarová a mužský pěvecký sbor z Vrbice. Hraje cimbálová muzika Hudci z Kyjova. Režie R. Petrenko

Poselství lásky

O Vánocích má být rodina pohromadě. Není nad to sesednout se kolem stolu, popovídat, pojíst, popít, popřát si štěstí, zdraví, a vzájemně se obdarovat.

Dárky a dárečky v podobě pěkných koled, pohody a sváteční nálady nabídne na Boží hod druhý program. Do své třicetiminutovky pozval zpěvák, moderátor a také vinař Jožka Šmukař řadu hostů.

Třeba jihomoravskou cimbálovou muziku Hudci z Kyjova s primášem Alešem Smutným. Koledy známé i neznámé zazpívá Liduška Malhocká, Jožka Šmukař, a rovněž „mužácký“ pěvecký sbor z Vrbice. Přijde také Jitka Čvančarová. Při natáčení si okamžitě porozuměla s diváky na place, s jihomoravskými vinaři, protože je z mělnické vinařské rodiny. Jedna z nejpopulárnějších hereček současnosti zazpívala s hostitelem Jožkou Šmukařem svou oblíbenou písničku V širém poli studánečka, přidala vánoční koledu Tichá noc svatá noc, a pochopitelně zavzpomínala na krásný vánoční čas v dětství a na dárky, které nacházela pod stromečkem.

Sváteční televizní pořad je hodně o dárcích, které jsou projevem lásky. Lásky milenecké, manželské, lásky k dětem, k rodičům, k blízkým. O dárcích, které dělají radost obdarovaným, a jsou radostí těch, kteří je dávají. Protože dárek je osobním poselstvím: „Mám tě rád“, a to je pěkné. Snad právě proto máme Vánoce tak rádi. Že jsou hodně o lásce… O lásce k Bohu, ke Kristu, protože před dvěma tisíci lety vstoupila mezi nás jedinečná bytost a už od nás nikdy neodešla… Také o tom je Vánoční posezení u muziky.

Text: Jiří Moc, foto: Jan Matuška, ČT
Převzato z časopisu ČT+

Stopáž28 minut
Rok výroby 2009
ŽánrHudba