Známe ho především jako neúnavného baviče, ale je v prvé řadě vynikajícím hercem, který ztvárnil neuvěřitelnou řadu televizních a filmových rolí a prosadil se i na naší první scéně. V těchto dnech oslaví významné životní jubileum (2012). Dále účinkují: příbuzní, J. Vondrák, P. Oslzlý, P. Zatloukal, I. Rajmont a další. Režie P. Lokaj

Dnes je stálicí televizních obrazovek, hraje hlavní role v pražském Národním divadle, je i vynikajícím filmovým hercem, populárním vypravěčem a komikem.

V životě si prošel fázemi, které zažilo i mnoho jiných herců, ale na rozdíl od nich se na lidi a události kolem dívá trochu jinýma očima. Především očima bystrého pozorovatele a umělce. I díky tomu posléze začal své životní příběhy, historky, postřehy, glosy a zážitky vyprávět. V naší paměti pak zůstávají mnozí z těch, kteří už nejsou mezi námi. Jejich dílo, často vtělené do prchavého zážitku divadelního představení, jakoby odvál čas. Nejen o nich vypráví Miroslav Donutil originálně, osobitě, inspirativně – a vždycky s oním pověstným humorným espritem, který je nezaměnitelný.

* 7. 2. 1951


Stopáž52 minut
Rok výroby 2012
 ST AD HD
ŽánrDokument