Osobní ohlédnutí mistra české populární hudby za jeho jedinečnou a ne vždy snadnou životní cestou, která se uzavřela v úterý 1. října. Scénář a režie V. Polesný (2012)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Zlatý hlas z Prahy, nekorunovaný král české populární hudby Karel Gott (1939 – 2019) byl mnohonásobným Zlatým slavíkem. V letech 1965–2019 prodal 50 milionů nosičů desek, což z něj učinilo nejúspěšnějšího českého interpreta. Během kariéry vydal 293 sólových alb v zahraničí i na domácí scéně. Kromě Slavíků obdržel četná televizní ocenění, osm zlatých a jednu diamantovou desku, opakovaně se umisťoval na prvních příčkách hitparád a prodeje desek. Nazpíval téměř tisíc písní. Spolupracoval s mnoha významnými umělci. V anketě o nejoblíbenější tváře a pořady televizních obrazovek TýTý vyhrál Karel Gott celkem 31krát.

V pořadu Neobyčejné životy hovoří Karel Gott s režisérem filmu Viktorem Polesným o svém životě, zálibách, snech a také velkých uměleckých úspěších na prknech, která znamenají svět. Dokument se stal pro Karla Gotta příležitostí ohlédnout se s odzbrojující upřímností za bouřlivým životem mezinárodní hvězdy. Oporu pro působivou bilanci poskytlo množství archivních snímků, které pozoruhodně mapovaly ubíhající čas se skutečnou hvězdou nejen našeho hudebního pantheonu.

Karel Gott
zpěvák

Karel Gott

* 14. 7. 1939

† 1. 10. 2019


Stopáž52 minut
Rok výroby 2012
 ST AD HD
ŽánrDokument