V jejím pohledu byla křehkost, plachost a také vědomí hlubších souvislostí. Vzpomínka na významnou herečku pocházející ze slavného uměleckého rodu, legendu českého herectví, které by letos bylo 85 let (2009). Režie A. Činčerová

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Širokou popularitu získala zejména televizními rolemi vtipných až sarkastických intelektuálek – právě takové postavy hrála v seriálech Taková normální rodinka, Nemocnice na kraji města nebo Ranč U Zelené sedmy.

Celoživotní láskou Jany Štěpánkové ale vždy bylo divadlo, jevištní prkna byla totiž jejím druhým domovem již od dětství. Poprvé stála na jevišti ve čtrnácti letech a hned po boku svého slavného otce. Ne ovšem na prknech Národního divadla, ale u ochotníků v Železné Rudě.

Ještě dlouho po sedmdesátých narozeninách hrála v pražském Divadle Na Jezerce nebo v Divadle Ungelt. Na jevišti se objevila už v pěti letech, v Prodané nevěstě právě v Národním divadle. Absolvovala pražskou DAMU, krátce hrála v Pardubicích a koncem 50. let zamířila do Prahy. Nejprve do Divadla S. K. Neumanna (dnešní Divadlo pod Palmovkou) a v letech 1972–2001 byla v angažmá v Divadle na Vinohradech. Pořad uvádíme jako vzpomínku na tuto herečku, od jejíhož narození uplynulo 85 let.

* 6. 9. 1934

† 18. 12. 2018


Stopáž52 minut
Rok výroby 2009
 ST AD
ŽánrDokument