Předchozí díl | Následující díl

Experiment

Dva v jednom

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 10  
Sdílet
| Poslat odkaz

Imitátora Václava Faltuse čeká v pořadu složitá proměna: zkusí si prožít pocity transsexuála – člověka, který si celým životem nese zátěž touhy po těle druhého pohlaví (2009). Připravili: Z. Eška, Š. Kubelková, A. Vebrová a J. Pokorný

Experiment
Dva v jednomExperiment
Dva v jednom

Transsexualita (neboli transsexualizmus) je stav nesouladu mezi psychickým a anatomickým pohlavím. Transsexuálem je buď člověk, který má primární pohlavní znaky muže, nebo člověk, který má primární pohlavní znaky ženy, ale cítí se být opačným pohlavím.

Dnešní Experiment nás provede světem člověka, pro kterého je nejdůležitější získat tělo, po kterém převážnou část svého života touží. Jaroslava Brokešová je dnes ženou, ale zároveň otcem dvou dětí. Prožila pocity bezmocnosti, beznaděje, dezorientace v rámci hledání vlastní identity. Jakými stavy si ve svém životě musela projít? Jak ji přijali blízcí, vlastní děti a jak okolí? Co všechno získala operací a změnou pohlaví a o co přišla? Tyto otázky si bude klást imitátor Václav Faltus, který si zmíněnou proměnu z muže na ženu zkusí. Jak ho přijme okolí? Jak přijme on sám sebe? Bude moci po této proměně získat práci? Nakupovat ženské oblečení nebo se svobodně bavit večer v baru? Dva v jednom – neboli transsexualita je tématem dnešního Experimentu.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Tom 23. 2. 2018 16:03

  Ani jsem nemohl dokoukat!

  Tak takovĂ˝ blábol, stereotypnĂ­ nesmysl o homosexualitÄ› jsem snad ještÄ› nevidÄ›l…

 • Hpeat  •  19. 12. 2016 14:31

  nemá co dělat na 1. straně

  Tohle tady nemá co dělat

 • Lubos 8. 3. 2015 19:19

  Toto je na veĹ™ejnou omluvu, x let snahy o zmÄ›nu mĂ­nÄ›nĂ­ spoleÄŤnosti o gay bere …

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2008 – ST
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu