Sedmives se připravuje na Vánoce, nečekaně na návsi přistává balón s tajemnou Růžovou holčičkou. Pořádná dáma ji bere na obhlídku vánočních příprav, které se sousedům zatím moc nedaří. Zasahuje Růžová holčička a svým kouzelným zrcátkem dává vše do pořádku, vánoční cukroví, stromeček, výzdoba i ohňostroj se určitě vydaří. Nejdůležitější je ale atmosféra pohody a radosti z obdarování. Růžová holčička se loučí, celé Sedmivsi slibuje, že se za rok opět vrátí.

Poetické pohádky plné fantazie a výtvarných obrazů přinesou nejedno překvapení. Sedmives je zajímavá vesnička, v které mají obyvatelé své specifické vlastnosti a poslání, dohromady vytvářejí rozmanité společenství originálních osobností. Příběhy mají etický i morální přesah a jsou určeny přemýšlivým dětem, kterým není jedno, co se děje nejen ve světě pohádek. Kreativní součástí jednotlivých epizod je komponovaná hudba a písně, pohádky tak vytvářejí harmonický celek.

Námět a literární scénář: Melita Denková. Komentář čte a zpívá: Marek Eben. Hudba: bratři Ebenové. Výtvarnice a režisérka: Lucie Štamfestová

Stopáž9 minut
Rok výroby 2012
 ST HD