Pořádek musí být v životě vždy a za každých okolností, hlásá jako své životní krédo Pořádná dáma. Své sousedy v Sedmivsi přímo šokuje, když jednou toto pravidlo poruší i okázale demonstruje. Záměrně rozbíjí slavnostní čajový servis, aby ho posléze za téměř zázračných okolností opět opravila. Překvapeným sousedům Pořádná dáma ukazuje, že se nejednalo o zázrak, ale představuje jim svého pomocníka v podobě originálního Spravovacího stroje.

Poetické pohádky plné fantazie a výtvarných obrazů přinesou nejedno překvapení. Sedmives je zajímavá vesnička, v které mají obyvatelé své specifické vlastnosti a poslání, dohromady vytvářejí rozmanité společenství originálních osobností. Příběhy mají etický i morální přesah a jsou určeny přemýšlivým dětem, kterým není jedno, co se děje nejen ve světě pohádek. Kreativní součástí jednotlivých epizod je komponovaná hudba a písně, pohádky tak vytvářejí harmonický celek.

Námět a literární scénář: Melita Denková. Komentář čte a zpívá: Marek Eben. Hudba: bratři Ebenové. Výtvarnice a režisérka: Lucie Štamfestová

Stopáž9 minut
Rok výroby 2012
 ST HD