Pan Kouzelník rád předvádí všem sousedům svá kouzelnická čísla, hlavně si dává záležet na vystoupení s živým králíkem. Jednou vyčaruje tuze legrační strašidlo, které vyniká tím, že má samo strach. Strašidýlko je z toho velmi nešťastné a obyvatelé Sedmivsi se mu snaží marně pomoci. Nakonec zasahuje Pořádná dáma se Spravovacím strojem a šálkem lahodného čaje, přidává se i pan Kouzelník s báječnou snídaní.

Poetické pohádky plné fantazie a výtvarných obrazů přinesou nejedno překvapení. Sedmives je zajímavá vesnička, v které mají obyvatelé své specifické vlastnosti a poslání, dohromady vytvářejí rozmanité společenství originálních osobností. Příběhy mají etický i morální přesah a jsou určeny přemýšlivým dětem, kterým není jedno, co se děje nejen ve světě pohádek. Kreativní součástí jednotlivých epizod je komponovaná hudba a písně, pohádky tak vytvářejí harmonický celek.

Námět a literární scénář: Melita Denková. Komentář čte a zpívá: Marek Eben. Hudba: bratři Ebenové. Výtvarnice a režisérka: Lucie Štamfestová

Stopáž9 minut
Rok výroby 2012
 ST HD