Návrat čápů (Rückkehr der Störche)

Vraťte se ke svým snům. Slovensko-německo-český film (2007). Hrají: K. Lorenzová, F. Stetter, L. Latiňák, R. Brzobohatý, K. Mladecková, Z. Mauréryová, K. Csino a další. Režie Martin Repka (Ve slovenském a německém znění s titulky)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Německá letuška Vanda (K. Lorenzová) nenajde po ztrátě zaměstnání pochopení ani u své liberální matky, ani u milence Davida (F. Stetter). Rozhodne se proto vyrazit z rodného Frankfurtu do zapadlé a zpustlé vesníčky Runina na východním Slovensku, kde žije její babička Magdalena (K. Mladecková). Ta se po šedesáti letech vrátila tam, kde vyrůstala a kde ji stále čekala její první láska Viktor (R. Brzobohatý). Vanda se ocitne v jiném světě. Pozná sympatického Mira (L. Latinák), jenž pracuje jako hrobník, ale vydělává si hlavně převáděním uprchlíků. David mezitím pochopí, že může Vandu navždy ztratit, a vyrazí za ní. Čeká ho dlouhá a namáhavá anabáze v cizím a ne zrovna přátelském prostředí. Jediným průvodcem je mu romský podvodníček Karol (K. Csino)…

Milostný příběh o hledání sebe sama a ztracených kořenů natočil ve slovensko-německo-české koprodukci režisér Martin Repka (jenž se narodil r. 1975 ve Frankfurtu nad Mohanem, avšak studoval filmovou režii na VŠMU v Bratislavě). Snímek získal Cenu Tibora Vichty 2004 za tehdy ještě nerealizovaný scénář a Hessenskou filmovou cenu za scénář v roce 2006.

Originální názevRückkehr der Störche / Návrat bocianov
Stopáž92 minut
Rok výroby 2007
 T
ŽánrFilm