Americká dramatizace slavného příběhu židovské dívky, která se stala jednou z obětí nacistické genocidy (2001). Hrají: H. Taylor-Gordonová, B. Kingsley, B. Blethynová, L. Taylorová, T. Blacherová, J. Król a další. Režie Robert Dornhelm

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Americká dvoudílná minisérie vychází z biografického románu Anna Franková od Melissy Müllerové a z původního výzkumu a rozhovorů Kirka Ellise. některé scény filmu lze rovněž najít ve známé knize Deník Anny Frankové.

V úvodu říká dospívající Anna: „Chci se stát bruslařskou mistryní a spisovatelkou. Chci svou fotografii ve všech časopisech. Možná ze mě bude filmová hvězda. Chci být jiná než všechny ostatní holky. Chci být moderní ženou, chci cestovat… a studovat jazyky. Chci dělat všechno.“ Osud jí však nepřál. V rámci genocidy, již nacisté nazývali „konečným řešením“, bylo zavražděno půl druhého milionu dětí.

Příběh Anny Frankové je příběhem pouze jednoho z nich. „Deník Anny Frankové“ se prodal ve více než 30 milionech výtisků a byl přeložen do 60 jazyků. Je po bibli druhou nejčtenější nebeletristickou knihou světa.

Film režiséra rumunského původu Roberta Dornhelma (nar. 1947), který vznikl v koprodukci s Českou republikou, byl nominován na 3 Zlaté glóby a získal řadu dalších ocenění. V hlavní roli uvidíme Hannah Taylor-Gordonovou a Bena Kingsleyho.

Originální názevAnne Frank
Stopáž86 minut
Rok výroby 2001
 ST 4:3
ŽánrSeriál