Oscarová adaptace bestselleru Bernharda Schlinka o mileneckém vztahu, který naruší dlouho skrývané tajemství z dob nacistické minulosti.
Režie: Stephen Daldry. Scénář: David Hare. Hrají: Kate Winslet, David Kross, Ralph Fiennes, Karoline Herfurth a další.
Předčítač

Desítkou cen ověnčený snímek vznikl podle knižního bestselleru Bernharda Schlinka, který prostřednictvím milostného vztahu mladého chlapce a výrazně starší ženy otevírá otázku německé viny za zločiny druhé světové války.

V 50. letech se patnáctiletý Michael seznámí s tajuplnou Hannou a prožijí spolu vášnivý letní románek, který se vyznačuje tím, že ve společných chvílích Hanna mladíka žádá, aby jí předčítal klasická literární díla, která probírají ve škole. Nicméně jednoho dne Hanna bez udání důvodů zmizí. Michael se s ní po letech coby student práv znovu setkává za okolností, jež ho nutí přehodnotit jeho vztah k ní i k národní historii Německa. Hanna totiž stojí na straně obžalovaných v procesu s dozorci z koncentračního tábora.

Moralizující drama režíroval britský filmař Stephen Daldry, který získal mezinárodní renomé debutem Billy Elliot a posléze oscarovým filmem Hodiny. Předčítač patřil mezi hlavní oscarové kandidáty za rok 2008 a z pěti nominací v hlavních kategoriích získal cenu pro nejlepší herečku v hlavní roli za výkon Kate Winsletové.

Režie: Stephen Daldry. Scénář: David Hare. Hrají: Kate Winslet, David Kross, Ralph Fiennes, Karoline Herfurth a další.

Napište nám