Diego Maradona v celé své velikosti, vášnivosti i lidskosti znovu navštěvuje pomníky svých triumfálních vítězství sledován slavným režisérem Emirem Kusturicou. Španělsko-francouzský film (2008). Scénář a režie Emir Kusturica (V původním znění s titulky)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Diego Maradona v celé své velikosti, vášnivosti i lidskosti znovu navštěvuje pomníky svých triumfálních vítězství. Poprvé po 20 letech se vrací na místo, kde se narodil, v extravagantním stylu slaví své 45. narozeniny, trénuje budoucí fotbalové hvězdy. Po celou dobu sledován pozorným okem Emira Kusturici. Od velkoleposti přes tragický úpadek k oslavnému znovuzrození. Sportovní hrdina, šampión, padlý idol a inspirace milionům lidí…

Kontroverzní Maradona nejen pro své přátelství s Ugem Chavezem či obdivem k Fidelovi Castrovi, ale i pro své období drog a alkoholu, slávy, která mu nezvladatelně stoupla do hlavy, rekapituluje svůj vzestup i pády. Nyní již ví, co je pro něj nejdůležitější, hledá oporu v rodině, otevřeně mluví o tom, co s ním udělaly drogy a co si z toho vzal pro sebe.

Osobnost světové kinematografie Emir Kusturica a idol milionů lidí celé planety Diego Maradona se sešli, aby se podělili i o to, co možná skandující dav nechce slyšet.

Originální názevMaradona by Kusturica
Stopáž93 minut
Rok výroby 2008
 T
ŽánrDokument