Lidé jsou tak křehcí a snadno umírají. Britský film o chlapci, který po propuštění z vězení hledá své místo ve společnosti (2007). Hrají: A. Garfield, P. Mullan, A. Owen, T. Doherty, S. Evans, K. Lyonsová, J. Young a další. Režie John Crowley

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Eric Wilson vychází po mnoha letech z vězení pro mladistvé a pod jiným jménem se pokouší začít nový život v tichém městečku poblíž Manchesteru. Pomáhá mu v tom sociální pracovník Terry, jenž pro něj najde práci a je nablízku, kdykoli Jack potřebuje podporu. Naivní, citlivý a otevřený mladík, který strávil dlouhé roky v izolaci, se snaží zorientovat se v prostředí, jež je pro něj zcela cizí. Nachází si kamaráda Chrise i přítelkyni Michelle a vrhá se do nového života s nadějí a ochotou vyhovět všem jeho nárokům. Zvládne nástrahy dospělého světa a dokáže se ubránit stínům vlastní minulosti?

Adaptace ceněného románu Jonathana Trigella v nejlepších tradicích britského filmového civilismu konfrontuje hrdinovu tragickou minulost se zdánlivě otevřenou, nadějeplnou přítomností. Naléhavě se přitom ptá na způsob, jakým společnost přistupuje k otázkám druhé šance. Snímek vedle tématu, jež obzvláště silně rezonovalo ve Velké Británii, otřesené několika případy bestiálních vražd spáchaných školáky, nabízí především vynikající herecké výkony. Andrew Garfield byl za své přesvědčivé ztvárnění tápajícího hrdiny odměněn cenou Britské filmové a televizní akademie (BAFTA), v roli Terryho exceluje stálice britského filmu Peter Mullan. Nenápadný, ale poctivý snímek získal ceny BAFTA i v kategoriích režie, střihu a kamery a z MFF v Berlíně si odnesl Cenu ekumenické poroty.

Originální názevA Boy
Stopáž102 minut
Rok výroby 2007
 ST
ŽánrFilm