Skrývačky

Hodnocení filmu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

Rodinným tajemstvím neutečeme. Zuzana Maurery a Ivana Stejskalová jako nevlastní sestry, kterým matka zanechala opuštěný dům. Dále hrají: V. Kratina, F. Čapka, O. Brancuzský, J. Libezňuk, J. Nerudová, T. Dastlík, K. Fleischhansová, V. Dušek, G. Fillipi, O. Schmidt, J. Číhal a M. Kubálek. Scénář J. Janíková. Kamera P. Bencsik. Režie M. Repka

Ve starém venkovském domě, do něhož po dlouhé době přijíždějí po smrti své matky dvě sestry, Vilma a Hela, se odehraje komorní příběh o lásce a hledání cesty od jednoho k druhému. Film přinese na televizní obrazovku v několika zachycených osudech kromě jiného téma o tom, jak může člověka, v dobrém i ve zlém, formovat jeho rodinné prostředí, jak citlivě se na nás podepisují nevyřčená a zatajená slova a jak bolestná je někdy zkušenost z váznoucí komunikace. Dvě mladé ženy, mezi nimiž je odstup šestnácti let, vnímají každá po svém krajinu, v níž stranou rodiny prožívala svůj život jejich matka. Kdoví, možná jim tento dům odkázala právě proto, aby měly důvod znovu se potkat a aby zpětně porozuměly některým souvislostem. Mimo jiné nacházejí obrazy, které jejich matka malovala. Jakoby jim tak posílala své vzkazy a upomínky na důležitá místa, lidi i události…

Starý opuštěný dům na konci vesnice skrývá tajemství. Najdou úspěšná lékařka a mladá výtvarnice, dvě sestry, které se léta neviděly, společně sílu vzdorovat vlastním předsudkům i vpádu nezvaných společníků? Na pozadí rozdílného životního stylu, generačního zařazení a odlišného postoje k rodinné historii hledají obě hlavní hrdinky záchytné body pro sesterskou vzájemnost i naplnění představ o vlastním soukromí. Režisér Martin Repka objevil pro diváky České televize nové tváře – Zuzanu Mauréry a Ivanu Stejskalovou. Dívejte se v neděli 24. května 2009 na ČT1 ve 20:00 hodin.

Film snímaný ve velké většině ruční kamerou preferuje dokumentární styl, který svou věcností podtrhuje civilní herectví a vyhýbá se jakémukoliv falešnému patosu.
Příběh dvou sester je pro ČT druhým realizovaným scénářem zkušené autorky Jany Janíkové. Televizním divákům připomínáme film Trofej, který jim v hlavní roli s Lenkou Vlasákovou a v režii Tomáše Bindera v květnu 2008 nabídlo brněnské televizní studio.

Foto © Rostislav Šimek

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
  • Míša 25. 5. 2009 16:00

    Po dlouhé době skvělý příběh,který svým dějem pohladil duši:O)

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 88 minut – Rok výroby: 2008 – P  ST
Žánr: Film
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.