Důsledky nebezpečné známosti jsou katastrofické. Energická Iva Janžurová jako spasitelka cukrářky Veroniky Žilkové v komediálně laděném seriálu České televize pro celou rodinu (2010). Dále hrají: J. Štěpánková, N. Konvalinková, J. Hrušínský, J. Dolanský, J. Čvančarová, P. Tenorová, V. Postránecký, J. Šulcová, J. Smutná, B. Navrátil, M. Táborský a další. Scénář J. Míka. Kamera J. Špelda. Režie D. Klein

Nenechte si ujít komediálně laděný rodinný seriál o aktivních ženách staršího věku, které ještě chtějí být v životě užitečné. Seriál natočil režisér Dušan Klein, který letos oslavil životní jubileum (*27. 6. 1939), a do hlavních rolí obsadil plejádu oblíbených herců – V. Žilkovou, J. Hrušínského, I. Janžurovou, N. Konvalinkovou, J. Štěpánkovou, V. Postráneckého, J. Čvančarovou a mnoho dalších.

Z Hynka (J. Dolanský) se vyklubal skvělý kuchař a jeho cukrářské dovednosti jsou pro podnik požehnáním. Iva (P. Tenorová) může být také v pohodě, protože rodiče jsou jejím šikovným básníkem nadšeni. Olga (J. Štěpánková) je opojena úspěchem manželových obrazů a s radostí zaskakuje v cukrárně za Danu (N. Konvalinková). Ta se brzy vrátí z lázní a připraví svým kamarádkám velké překvapení. Hynek nabídne Radce (V. Žilková) novou dobrotu a Bláža (I. Janžurová) ji pohotově vyhlásí jako specialitu podniku. Problémy se dají předpokládat u Františka (J. Hrušínský), který se nedokáže bránit intrikám svůdné paní Vanilkové (J. Čvančarová). Bude stát před těžkou volbou. Už se zdá, že všechno dobře dopadne, ale to by nesměl být děda Křemen (V. Postránecký) takový balvan, nebo v tomto případě spíše slon v porcelánu.

Dušan Klein
režisér

Dušan Klein

* 27. 6. 1939


Stopáž57 minut
Rok výroby 2010
 ST
ŽánrSeriál