Zlodějíčkové

Naivní kleptomanka, pohledný kapsář a podmanivě vzrušující nebezpečí. Španělská love tragedy z podsvětí (2007). Hrají: J. J. Ballesta, M. Valverde, P. Bauchau a další. Režie Jaime Marques (Ve španělském znění s titulky)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Alex se vrací z azylového domu, kde strávil dětství poté, co byla jeho matka, rumunská imigrantka, zatčena při krádeži. Čerstvě plnoletý pohledný mladík zkouší pracovat jako kadeřník, když se ale jednomu ze zákazníků ztratí peněženka, je ze zcizení obviněn pochopitelně on. Sara naopak vyrůstá v dobře situované rodině obklopena péčí, veškerým potřebným komfortem a pilně studuje na vysoké škole. Jen si čas od času zpestří život drobnou krádeží v supermarketu. Při jedné z takových pochůzek ji náhodou Alex zachrání před potupnou scénou s ochrankou. Následně od něj vzejde podivná, ale vzrušující nabídka, pustit se do společných projektů pod jeho vedením. Vzrušení z nebezpečí začíná Sáru pohlcovat, Alex s ní má ale jiné plány.

První celovečerní film Jaimeho Marquese je invenční variací na love tragedy z podsvětí, která bez jakékoli didaktiky ukazuje na nemožnost zbavit se stínu své minulosti.

Originální názevLadrones
Stopáž101 minut
Rok výroby 2007
 T
ŽánrFilm