Koncert českých a italských árií operní hvězdy, která v těchto dnech oslaví své 60. narozeniny. V pražském Rudolfinu hraje Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, dirigent J. Štych.
Režie J. Nekvasil.

Mimořádně hlasově nadaná sopranistka Eva Urbanová, která v těchto dnech slaví 60. narozeniny (narodila se 20. dubna 1961), přednesla na koncertu v pražském Rudolfinu v roce 1999 obtížné árie z českého a světového hudebně dramatického repertoáru. Byly to Libušina modlitba a závěr proroctví ze Smetanovy stejnojmenné zpěvohry, Dvořákova Rusalka a Armida, Kostelnička z Janáčkovy Její pastorkyně, Pucciniho Lauretta z jednoaktovky Gianni Schicchi a Tosčina modlitba, árie La Wally ze stejnojmenné opery Alfreda Catalaniho, Mascagniho Santuzza ze Sedláka kavalíra a monolog Eboli z Verdiho Dona Carlose.

Eva Urbanová je česká operní pěvkyně, dramatická sopranistka. Vystupovala na světových operních scénách včetně milánské La Scaly, londýnské Covent Garden a Metropolitní opery v New Yorku, kde debutovala v roce 1998. Od roku 1990 je sólistkou Opery Národního divadla v Praze, její operní debut se odehrál na scéně Velkého divadla v Plzni o tři roky dříve.

Napište nám