Divácká soutěž

Klikněte pro přesměrování na Modely letadel Tři z Vás, kteří správně odpoví, získají modely letadel, které do soutěže věnovala společnost Modely letadel. Navíc první ze tří vybraných soutěžící obdrží knihu:

 
Ponorky - Válka pod vlnami

Kniha do soutěže Po celá tři staletí se člověk pokoušel vymyslet a zkonstruovat přístroje, s jejichž pomocí by mohl dobýt prostor pod hladinou. A hned od prvních pokusů, od roku 1626, byl pochopen ničivý potenciál ponorných člunů a hledalo se pro ně využití jako válečného prostředku... Tato kniha podrobně popisuje historii těchto pokusů od počátku až do současnosti, ukazuje technické specifikace, vývoj, typy, úspěchy i neúspěchy, a zejména zapojení do války pod vlnami u více než 125 tříd ponorek. Neopomíjí ani velmi neobvyklé typy, jako byly například ponorkové dělové křižníky, ponorkové nosiče letounů či naopak protiletadlové ponorky. Mimo velké množství fotografií je kniha doprovozena řadou kreseb ponorek i jejich vnitřního uspořádání od uznávaného ilustrátora se specializací na námořnictvo Tony Gibbonse.
Tato bohatě ilustrovaná encyklopedie začíná prvními primitivními ponornými čluny 18. a 19. století, ukazuje typy a třídy ponorek obou světových válek a pokračuje až k současnému atomovému věku. Dále kniha přináší četné a vyčerpávající přehledové tabulky, informace o ponorkových muzeích na celém světě, zbraňových technologiích, technických prostředcích, haváriích ponorek a záchranných misích a dalších fascinujících aspektech války odehrávající se pod hladinou moří.
224 stran, rozměru 225 × 295 mm Naše vojsko
Klikněte pro přesměrování na stránky nakladatelství Naše vojsko