Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže mladých vědců za nejvýraznější projekt, počin nebo odbornou činnost na poli vědy a techniky

Téměř sto nominací, které splnily dané podmínky, zaslali nadaní studenti českých základních a středních škol do soutěže České hlavičky, jejímž cílem je oceňovat vynikající studentské projekty v oblasti přírodních věd, IT a techniky. Jedna z cen – Abraxan, je určena studentům do 15 let, tedy převážně žákům základních škol. Odborná porota vybrala v pěti soutěžních kategoriích vždy tři nejlepší práce, které postoupily do finále. V něm jejich autoři prezentovali své projekty před odbornou porotou, která zasedala 19. září.

Slavnostní vyhlášení vítězů 2. ročníku Českých hlaviček se uskutečnilo za přítomnosti kamer České televize na galavečeru v brněnském Mahenově divadle. Moderátorem slavnostního večera byl Aleš Cibulka. Kdo a za jaký projekt získal hlavní cenu Merkur (za oblast Technických a přírodních věd obsahující výrazný ekonomický přínos), cenu Futura (za oblast Technologií a inovací), cenu Ingenium (cena Nadace Penta za oblast informatiky a komunikace), cenu Genus (cena Veolia Voda za oblast Zdraví a životního prostředí) a cenu Abraxan, na to se podívejte společně s námi.

Napište nám