Po tragické smrti manžela se matka sedmi romských dětí snaží, aby zůstali všichni pohromadě. Není připravená čelit úřadům, nevěří těm, kteří jí nabízejí pomoc. Film je inspirován skutečným osudem romské rodiny (2007). Hrají: I. Horváthová, L. Rybová, D. Prachař, D. Demeterová, I. Chmela, V. Javorský, J. Janěková, P. Lněnička, D. Matásek, I. Bareš, L. Noha, S. Peková, M. Ludvíková a další. Kamera P. Hoznauer. Scénář a režie Z. Tyc

Filmové drama režiséra Zdeňka Tyce vychází ze skutečných událostí. Vypráví strhující příběh ovdovělé romské matky, které po tragické smrti muže zůstane na krku sedm dětí. Trpký životní osud této ženy nás uvádí do víru událostí, ve kterých se matka Věra brání odebrání dětí do ústavní péče, protože chce udržet početnou rodinu pohromadě. Její případ se dostane k mladé advokátce, která svět Romů nezná, ale navzdory svým předsudkům a nepochopení případ nevzdává. Věra však nedůvěřuje nabízené pomoci advokátky. Na straně romské rodiny je i sociální kurátor Kochta, který se také snaží získat jejich důvěru. Je sice trochu nepraktický, ale pro svou práci zapálený a tak přes všechna vzájemná nedorozumění pomáhá řešit problémy romské matky a jejich dětí.

Koprodukční film El paso režiséra Zdeňka Tyce získal zvláštní ocenění na 22. ročníku festivalu českých filmů Finále 2009 v Plzni.

Napište nám