Peklo trvá devět set dnů a jmenuje se Blokáda. Mira Sorvinová v ruském válečném filmu (2007). Dále hrají: G. Byrne, O. Sutulovová, A. Müller-Stahl, A. Abdulov, V. Iljin a další. Režie Aleksandr Buravsky (V českém, anglickém a německém znění s titulky)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

8. září 1941 začala nacistická armáda obléhat sovětské město Leningrad, protože je nedokázala dobýt silou. Adolf Hitler se totiž rozhodl jeho obyvatele vyhladovět. Město je na dlouhých devět set dní téměř úplně odříznuto od přísunu potravin, léků, zbraní, uhlí, dřeva apod. Jeho obyvatelé, odkázaní na stále menší a menší potravinové dávky, začnou neuvěřitelně trpět. Denní příděl chleba na osobu byl tři sta gramů a stále se snižuje. Během reportáže uvízne v obléhaném Leningradě i anglická novinářka Kate Davisová (Mira Sorvinová). Najde dočasný azyl u předčasně dospělé milicionářky Niny (Olga Sutulovová) a pozná zblízka, jak může vypadat opravdové lidské utrpení – třeba když vidí, jak se mladá matka rozhoduje, které ze svých dětí nechá přežít a které už ne. Mezitím se o Kate dozví KGB, která zjistí, že pohřešovaná cizinka je ve skutečnosti dcerou ruského emigranta a dost možná pracuje jako špiónka…

V ruském filmu režiséra Aleksandra Buravského se objevují také mezinárodně proslulí herci Gabriel Byrne jako Katin milenec Phillip a Armin Müller-Stahl jako nacistický generál Von Leeb.

Mira Sorvinová
herečka

Mira Sorvinová

* 28. 9. 1967


Originální názevLeningrad
Stopáž106 minut
Rok výroby 2007
 ST
ŽánrFilm