Retro

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 3  
Sdílet
| Poslat odkaz

Jak se jezdilo po prvním dokončeném úseku dálnice D1, jaký komfort panoval v československých rychlících nebo s jakými plány se začalo stavět pražské Jižní město. I tím žili v roce 1971 lidé v Československu

Oba projekty, o kterých bude dnešní Retro, mají své kořeny v roce 1971. Oba patří mezi největší stavby socialismu a oba měly své zastánce i odpůrce. V létě toho roku byl otevřen první úsek naší nejstarší dálnice D1 z Prahy do Mirošovic a v témže roce byla zahájena výstavba největšího sídliště v Čechách, v Praze na Jižním Městě. Ale aby Retro nebylo plné asfaltu a betonu, projedeme se také slavnými rychlíky, které nás vozily k Černému moři a po tehdejší východní Evropě.

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT24

  • Historie dálnice D1 - jízda po torzech Hitlerovy velkostavby

    27. 4. 2013

    Praha - Dálnice D1 je mezi ostatními v Česku babičkou. S její výstavbou se začalo už v roce 1939 a první auta se po ní měla prohánět o rok později. S plánem se však pokročilo jen nepatrně: přišla válka, po ní komunistický převrat a výstavba dálnic v Československu na téměř 30 let usnula. Na některých místech však stále stojí části mostů z původní protektorátní dálnice - bizarní pomníky vedoucí odnikud nikam.

Stopáž: 28 minut – Rok výroby: 2013 – ST
Žánr: Zábava | Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady