Retro

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 2  
Sdílet
| Poslat odkaz

V roce 1952 už komunisté nekompromisně ovládali prakticky všechny sféry veřejného života. V této době se ale také natočila slavná Pyšná princezna a sportovní fanoušci oslavovali úspěchy Emila Zátopka

Syn hudebního skladatele Pyšné princezny Martin Vačkář zkusí zahrát Rozvíjej se, poupátko. Legendární reportér Karel Malina se vrátí na místo, kde vítal Emila Zátopka po příjezdu z Helsinek. Řekneme také, čím byla obklopena moderní domácnost 50. let. A Dana Zátopková zavzpomíná na sportovně výjimečný rok 1952.

Lux, nebo vysavač?

38 % 47 hl. Lux 62 % 78 hl. Vysavač Celkem 125 hlasů

Přehrát video

Obsah pořadu

Více na portálu ČT sport

 • Olympijské Helsinky zažily manželský triumf Zátopkových
  Olympijské Helsinky zažily manželský triumf Zátopkových

  24. 7. 2012

  Helsinky/Praha - Londýnská olympiáda bude i ve znamení vzpomínek na největší české úspěchy. Nejslavnějším manželským párem v historii českého sportu byli bezesporu manželé Zátopkovi, kteří se v 50. a 60. letech zapsali i do dějin světové atletiky. A nejen tím, že 24. července 1952 jako první manželé zvítězili na jedné olympiádě.

 • Zátopek zahájil v Helsinkách trojnásobně zlatou cestu k nesmrtelnosti

  20. 7. 2012

  Praha - Zcela ojedinělý zápis do atletické historie se povedl českému běžci Emilu Zátopkovi na olympijských hrách v Helsinkách v roce 1952. Slavný vytrvalec vyhrál ve finské metropoli během osmi dnů tři nejdelší vytrvalecké závody, což dosud nikdo jiný nedokázal. Úžasné představení načal 20. července vítězstvím v běhu na deset kilometrů, o čtyři dny později přidal zlato na pětikilometrové trati a nakonec vše korunoval triumfem i v královském maratonu.

 • Bořivoj Zeman, král české filmové pohádky

  6. 3. 2012

  Praha - Filmového režiséra a scenáristu Bořivoje Zemana, který se narodil 6. března 1912, nejvíce proslavily pohádky Pyšná princezna, Byl jednou jeden král, Šíleně smutná princezna či Honza málem králem. K oblíbeným patřily i jeho komedie Dovolená s Andělem a Anděl na horách nebo parodie na podřadné romantické kriminální příběhy Fantom Morrisvillu. Jako docent pražské FAMU a umělecký vedoucí jejího studia se rovněž věnoval pedagogické činnosti.

Stopáž: 28 minut – Rok výroby: 2013 – ST
Žánr: Zábava | Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání
Související pořady